Roland Garros. Sakkari poza turniejem, Muchova autorką niespodzianki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W niedzielę rozgrane zostały pierwsze pojedynki tegorocznej edycji paryskiej imprezy. Udanie zmagania w stolicy Francji rozpoczęły Aryna Sabalenka i Jessica Pegula. Odpadła Maria Sakkari. Kolejną rywalkę poznała Magdalena Fręch.

Polka zmierzy się z Kamillą Rachimową, która bez większych problemów poradziła sobie z Sarą Bejlek.

Białorusinka w pierwszym meczu na korcie centralnym w dwóch setach pewnie pokonała Martę Kostiuk. Więcej emocji niż sam przebieg meczu dostarczyły sytuacje poza kortem. Ukrainka zgodnie z przewidywaniami nie zamierzała podawać ręki rywalce po spotkaniu. Na konferencji prasowej mistrzyni Australian Open przyznała, że częściowo rozumie decyzje reprezentantów Ukrainy. – Potrafię sobie wyobrazić, co by ich spotkało ze strony rodaków, gdyby podali nam rękę. Dlatego myślę, że to nie jest coś osobistego. Myślę, że ona nie zasłużyła, żeby opuszczać kort wśród gwizdów.

Sabalenka zmierzy się teraz z Iriną Szymanowicz.

Do drugiej rundy bez straty seta awansowały również Jessica Pegula, Daria Kasatkina, Ludmiła Samsonowa oraz Qinwen Zheng.

Z turniejem pożegnała się Maria Sakkari. Greczynka miała trudne losowanie. W pierwszej rundzie trafiła Karolinę Muchovą, która była pierwszą z nierozstawionych tenisistek. Pojedynek od początku był bardzo wyrównany, ale w końcówce obydwy setów lepsza była Czeszka. – Rozegrałam bardzo dobry turniej w Rzymie i to na pewno podniosło moją pewność siebie na kortach ziemnych – wyjaśniła reprezentantka naszych południowych sąsiadów. – Czułam się również świetnie na treningach, ale widziałam, że to będzie trudny mecz i tak też było. Cieszę się, że udało mi się wygrać w dwóch setach.

Muchova zmierzy się teraz z Nadią Podoroską. Półfinalistka z 2020 roku oddała tylko dwa gemy Jessice Ponchet.

Clara Tauson (Dania, Q) – Aliaksandra Sasnowicz 6:2, 6:0

Leolia Jeanjean (Francja, WC) – Kimberly Birrell (Australia, WC) 6:4, 6:7(6), 6:3

Nadia Podoroska (Argentyna) – Jessika Ponchet (Francja) 6:0 6:2

Sara Errani (Włochy) – Jil Teichmann (Szwajcaria) 3:6 6:4 6:2

Storm Hunter (Australia, Q) – Nuria Parrizas Diaz (Hiszpania) 4;6 6:2 6:4

Kamilla Rachimowa – Sara Bejlek (Czechy, Q) 6:0 6:3

Mayar Scherif (Egipt) – Madison Brengle (USA) 6:3 6:1

Irina Szymanowicz (Q) – Panna Uvardy (Węgry) 6:7(8) 6:3 6:1