Roland Garros. Serena Williams nie przystąpi do meczu drugiej rundy

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.rolandgarros.com, foto: AFP

Cwetana Pironkowa awansowała bez gry do trzeciej rundy Roland Garros 2020. Bułgarka w środowym meczu 1/64 finału miała się zmierzyć z Sereną Williams. Amerykanka jednak poinformowała, że nie przystąpi do spotkania.

Była liderka światowego rankingu ma na swym koncie 23 tytuły mistrzyni Wielkiego Szlema. Amerykanka celuje w kolejny tytuł, który by dał jej wyrównanie rekordu Margaret Smith Court. Do tego jednak na pewno nie dojdzie w tym roku w Paryżu. Trzykrotna mistrzyni Roland Garros podczas konferencji prasowej ogłosiła poddanie meczu z powodu kontuzji.

Od pewnego czasu mam problemy ze ściegnem Achillesa. Ledwo mogę chodzić, więc nie ma możliwości, abym w obecnym stanie grała w tenisa. Bardzo mi przykro, że muszę się wycofać z rywalizacji, bo bardzo lubię grać na paryskiej mączce – przyznała Serena Williams, której problemy zdrowotne rozpoczęły się w półfinale US Open, w meczu przeciwko Wiktorii Azarence.

Tym samym Cwetana Pironkowa zrobiła kolejny krok w stronę powtórzenia swego najlepszego wyniku na Roland Garros. W 2016 roku na paryskich kortach tenisistka z Płowdiw doszła do ćwierćfinału. Taki sam wynik osiągnęła podczas niedawno zakończonego US Open.