Roland Garros. Serwis podporą Williams

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Serena Williams nie bez problemów, ale awansowała do trzeciej rundy paryskiej imprezy. Amerykanka w środę pokonała kolejną reprezentantkę Rumunii i zmierzy się teraz ze swoją rodaczką, Danielle Collins.

Liderka światowego rankingu w pierwszej partii spotkania z Mihaelą Buzarnescu bardzo dobrze spisywała się przy własnym podaniu. Straciła tylko trzy punkty, gdy serwowała i zwyciężyła z przewagą jednego „breaka”. W drugiej odsłonie meczu 23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa również miała sporo szans na przełamanie, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Rumunka obroniła w tej części meczu siedem z ośmiu „breakpointów”. Przy wyniku 5:5 utrzymała podanie z 15:40, a po zmianie stron sama przełamała bardziej utytułowaną rywalkę i wyrównał stan meczu. W decydującej odsłonie meczu leworęczna tenisistka nie była jednak już w stanie zagrozić młodszej z sióstr Williams i zdobyła tylko jednego gema.

Czułam się dzisiaj całkiem nieźle przy swoim podaniu – powiedziała na konferencji prasowej Amerykanka. – Ale ostatnio bardzo dużo pracowałam nad serwisem i ma treningach ten element wychodził mi już niewiarygodnie. W poprzednim meczu nie było pod tym względem tak dobrze, więc cieszę się, że dzisiaj było lepiej. Mój trener powiedział, że to dobrze, że dobrze gram na treningach, bo niedługo przełoży się to na mecze.

Kolejną rywalką Sereny Williams będzie jej rodaczka, Danielle Collins. Młodsza z Amerykanek straciła tylko dwa gemy w pojedynku z Anheliną Kalininą.

O czwartą rundę paryskiej imprezy powalczą również dwie Białorusinki, Aryna Sabałenka i Wiktoria Azarenka. Turniejowa „trójka” w dwóch setach pokonała Aliaksandrę Sasnowicz. Serwis nie odgrywał w tym meczu istotnej roli, ponieważ doszło w nim do aż czternastu przełamań. Z kolei dwukrotna mistrzyni Australian Open okazała się lepsza od nadziei duńskiego tenisa Clary Tauson.

Sabałenka zmierzy się teraz z Anastasią Pawluczenkową, która oddała tylko pięć gemów Ajli Tomljanovic, a Azarenka zagra z Madison Keys. Amerykanka tylko w drugim secie miała problemy z pokonaniem Leylah Fernandez.

Awans do trzeciej rundy zapewniły sobie również Jelena Rybakina, Paula Badosa i Polona Hercog.


Wyniki

Druga runda singla

Aryna Sabałenka (Białoruś, 3) – Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) 7:5 6:3

Serena Williams (USA, 7) – Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 6:3 5:7 6:1

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 15) – Clara Tauson (Dania) 7:5 6:4

Jelena Rybakina (Kazachstan, 21) – Nao Hibino (Japonia) 6:3 6:1

Madison Keys (USA, 23) – Leylah Fernandez (Kanada) 6:1 7:5

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 31) – Ajla Tomlajnovic (Australia) 6:2 6:3

Paula Badosa (Hiszpania, 33) – Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:2 6:0

Polona Hercog (Słowenia) – Caroline Garcia (Francja) 7:5 6:4

Danielle Collins (USA) – Anhelina Kalinina (Ukraina, Q)  6:0 6:2