Roland Garros. Spacerek Nadala, Gaston broni honoru gospodarzy

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Rafael Nadal zgodnie z planem zameldował się w czwartej rundzie Roland Garros. Hiszpan pokonał w trzech setach Stefano Travaglię. Bardzo pozytywne zaskoczenie dla gospodarzy sprawił Hugo Gaston. Ostatni z Francuzów w singlu ograł Stana Wawrinkę. W piątej partii triumfował 6:0.

Kolejny mecz głównego faworyt nie przyniósł wielkich emocji. W godzinę i trzydzieści siedem minut Nadal ograł Stefano Travaglię. Najwięcej walki było w drugiej partii, gdzie Włoch tylko raz dał się przełamać. W pozostałych ugrał zaledwie gema.

W następnej rundzie przed Hiszpanem stanie Sebastian Korda. Dla Amerykanina sama gra w czwartej rundzie jest największym sukcesem w karierze. Korda po wyeliminowaniu Isnera, dziś łatwo poradził sobie z Pedro Martinezem.

Największą niespodzianką piątku jest porażka Stana Wawrinki. Szwajcar przegrał z Hugo Gastonem. Grający dzięki dzikiej karcie Francuz pokonał doświadczonego rywala w pięciu setach. Po pierwszym nie zanosiło się na niespodziankę. W nim pewnie triumfował Wawrinka. Później mecz był przerywane ze względu na opady. I lepiej to wszystko zniósł dwudziestolatek z Tuluzy. W decydującej partii wygrał…6:0. To największy sukces w karierze tego zawodnika, który jest ostatnim przedstawicielem gospodarzy w singlu. Kto by się spodziewał, że to Hugo Gaston będzie bronił honoru Trójkolorowych w czwartej rundzie a nawet w trzeciej.

Teraz jednak poziom trudności idzie w górę. W walce o ćwierćfinał zmierzy się z Dominiciem Thiemem.

Do kolejnej rundy awansowało także dwóch Włochów. Jannick Sinner pokonał Federico Corię, a Lorenzo Sonegao ograł Taylora Fritza. W ostatnim meczu na uwagę zasługuje wynik tie breaka decydującej partii. Włoch wygrał w nim 19-17.

Trzecia runda singla:

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Stefano Travaglia (Włochy) 6:1, 6:4, 6:0

Hugo Gaston (Francja, WC) – Stan Wawrinka (Szwajcaria, 16) 2:6, 6:3, 6:3, 4:6, 6:0

Lorenzo Sonego (Włochy) – Taylor Fritz (USA, 27) 7:6(5), 6:3, 7:6(17)

Jannick Sinner (Włochy) – Federico Coria (Argentyna) 6:3, 7:5, 7:5

Sebastian Korda (USA, Q) – Pedro Martinez (Hiszpania, Q) 6:4, 6:3, 6:1