Roland Garros. Srogi rewanż Halep

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Simona Halep będzie rywalką Igi Świątek w czwartej rundzie paryskiej imprezy. Rumunka zrewanżowała się Amandzie Anisimovej za ubiegłoroczną  porażkę w ćwierćfinale. Awans wywalczyła również Elina Switolina.

Dwanaście miesięcy temu broniąca tytułu 29-latka urodzona w Konstancy pokonała Polkę w czwartej rundzie, ale w następnym meczu nie znalazła sposobu na świetnie dysponowaną Amerykankę. Podopieczna Darrena Cahilla odrobiła pracę domową i w tym roku nie dała szans reprezentantce Stanów Zjednoczonych. W pierwszym secie Halep nie straciła ani jednego gema. Anisimova rozpoczęła drugą partię od utrzymania podania, ale sześć następnych gemów wygrała Rumunka, która zakończyła spotkanie po 54 minutach gry.

W najlepszej szesnastce turnieju zameldowały się również Elina Switolina i Nadia Podoroska. Turniejowa „trójka” po zaciętym dwusetowym pojedynku pokonała Jekaterinę Aleksandrową, a kwalifikantka z Argentyny oddała tylko pięć gemów Annie Karolinie Schmiedlovej, która rundę wcześniej wyeliminowała Wiktorię Azarenkę.


Wyniki

Trzecia runda singla

Simona Halep (Rumunia, 1) – Amanda Anisimova (USA, 26) 6:0 6:1

Elina Switolina (Ukraina, 3) – Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 27) 6:4 7:5

Nadia Podoroska (Argentyna, Q) – Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:3 6:2