Roland Garros. Świątek i Mattek-Sands nie zwalniają tempa! Polka i Amerykanka w półfinale

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands rozegrały kolejne świetne spotkanie i zameldowały się w półfinale Roland Garros 2021. Tym razem Polka i Amerykanka wyeliminowały parę rozstawioną z numerem „11”, Dariję Jurak i Andreję Klepac, pokonując je 6:3, 6:2. Oznacza to, że nasza tenisistka wyrównała rezultat sprzed roku w turnieju deblowym. 

W partii otwarcia kluczowe okazało się przełamanie na początku spotkania. Już w drugim gemie Polka i Amerykanka odebrały podanie Klepac, kontrolując przebieg spotkania. Świątek i Mattek-Sands dobrze się uzupełniały i prezentowały solidną grę, zarówno przy siatce, jak i z końca kortu, co poskutkowało prowadzeniem 3:0. W miarę rozwoju sytuacji Chorwatka i Słowenka grały lepiej, szczególnie Jurak imponowała skutecznością wolejową, ale to „nasza” para cały czas dominowała w najważniejszych momentach. Tym samym po 40 minutach Świątek i Mattek-Sands objęły prowadzenie 6:3.

Druga odsłona miała podobny przebieg. Polsko-amerykański duet uzyskał przełamanie w trzecim gemie, tym razem odbierając serwis Jurak. W czwartym gemie, przy podaniu Mattek-Sands, rywali miały dwie szanse na odrobienie strat, ale niżej rozstawione zawodniczki w świetnym stylu się wybroniły. W kolejnym gemie nasza reprezentantka i jej partnerka poszły za ciosem i ponownie wywalczyły breaka, a następnie wyszły na prowadzenie 5:1. Chorwacko-słoweńska para zdołała ugrać jeszcze jednego gema, ale na więcej nie pozwoliły Świątek i Mattek-Sands, kończąc starcie przy podaniu Amerykanki.

W ubiegłym roku Polka dotarła do półfinału gry deblowej w parze z Nicole Melichar. Wówczas przegrały one w walce o finał z Alexą Guarachi i Desirae Krawczyk. W tegorocznej edycji Świątek i Mattek-Sands powalczą o awans do finału z lepszą z par Podoroska/Begu – Martic/Rogers.


Wyniki

Ćwierćfinał debla:

Iga Świątek, Bethanie Mattek-Sands (Polska, USA, 14) – Darija Jurak, Andreja Klepac (Chorwacja, Słowenia, 11) 6:3, 6:2