Roland Garros. Świątek w trzeciej rundzie debla!

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Iga Świątek odniosła drugie zwycięstwo w ciągu dnia. Polka i jej deblowa partnerka Nicole Melicher awansowały do trzeciej rundy gry podwójnej, po tym, jak Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa skreczowały po pierwszym secie.

Iga Świątek nie zwalnia tempa. Najpierw warszawianka odniosła pewne zwycięstwo nad Eugenie Bouchard i zameldowała się w 1/8 finału singla, a następnie wraz z Nicole Melicher awansowały do trzeciej rundy debla.

W drugiej rundzie na drodze Polki i Amerykanki stanęły mistrzynie US Open 2020 – Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa. Zapowiadało się trudne i zacięte spotkanie, ale ostatecznie udało się kontrolować przebieg gry i zachować nieco sił na kolejne zmagania.

Początek meczu należał do polsko-amerykańskiej pary. Już w drugim gemie serwis straciła Rosjanka. „Naszemu” duetowi nie udało się jednak utrzymać tej przewagi i już w kolejnym gemie podanie oddała Amerykanka. To nie podłamało Świątek i Melicher, które konsekwentie starały się przejmować inicjatywę. Taka taktyka opłaciła się i do następnego przełamania na korzyść Polki i Amerykanki doszło w szóstym gemie. Wyszły one na prowadzenie 4:2 i tym razem pilnowały, by nie stracić wypracowanej przewagi. Po dobrym gemie serwisowym Świątek, set padł łupem polsko-amerykańskiej pary 6:3. Trwał on 38 minut.

W przerwie Niemka poprosiła o przerwę medyczną, a po konsultacjach, podjęła decyzję, iż nie będzie kontynuować gry. W tej sytuacji Świątek i Melicher awansowały do trzeciej rundy, gdzie zmierzą się z parą rozstawioną z numerem 6 – Kvetą Peschke i Demi Schuurs.

Druga runda gry podwójnej:

Iga Świątek / Nicole Melicher (Polska, USA) – Laura Siegemund / Wiera Zwonariowa (Niemcy, Rosja, 12) 6:3 i krecz