Roland Garros. Świątek zwycięska również w deblu, Rosolska wróciła do gry

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek nie ogranicza się w Roland Garros do występów w grze pojedynczej. Razem z Bethanie Mattek-Sands przystąpiła do rywalizacji deblistek. Polsko-amerykańska para, rozstawiona w Paryżu z numerem ,,14″, pokonała 6:0, 6:1 reprezentantki gospodarzy, Aubane Droguet i Selenę Janicijevic. Porażkę poniosły natomiast Alicja Rosolska i Coco Vandeweghe. Dla naszej reprezentantki był to pierwszy mecz odkąd została matką. 

Do turnieju deblowego zgłosiły się trzy Polki. Wszystkie połączyły siły z amerykańskimi partnerkami. Igę Świątek wspiera Bethanie Mattek Sand, Alicję Rosolską Coco Vandeweghe, a Magdę Linette Bernarda Pera. Rozstawiony został jednak tylko pierwszy z wymienionych duetów.

Świątek i Mattek-Sands rozpoczęły zmagania od zwycięstwa 6:0, 6:1 nad Aubane Droguet i Seleną Janicijević. Polsko-amerykański debel nie był bezbłędny, mimo to różnica klas była widoczna gołym okiem. Dla 18-letnich Francuzek była to na pewno cenna lekcja. Dostały nią niejako w prezenencie od organizatorów turnieju, którzy przyznali im ,,dziką kartę”.

Honorowego gema reprezentantki gospodarzy zdobyły przy wyniku 0:6, 0:1. Potem miały jeszcze jedną okazję na podreperowanie dorobku, jednak od początku meczu to Świątek i Mattek-Sands zdobywały najważniejsze punkty.

W drugiej rundzie turniejowe ,,czternastki” zagrają z Weroniką Kudermetową i Jeleną Wiesniną lub Anną-Leną Friedsam i Yafan Wang. Wcześniej Świątek rozegra jednak mecz drugiej rundy gry pojedynczej. W czwartek rywalką Polki będzie Szwedka Rebecca Peterson.

Za burtę turnieju wypadła za to druga z polsko-amerykańskich par, Alicja Rosolska i Coco Vandeweghe. Lepsze od nich okazały się Andreea Mitu i Julia Putincewa. Rumunka i Kazaszka wygrały 3:6, 6:3, 6:2, mimo że początek zapowiadał zupełnie inne rozstrzygnięcie. Pierwszych pięć gemów powędrowała bowiem na konto Rosolskiej i Vandeweghe.

Dla Polki był to pierwszy występ na korcie w roli mamy. Poprzedni mecz rozegrała w lutym 2020 roku.

Około godziny 15 rozpocznie się mecz Magdy Linette i Bernardy Pery. Polka i Amerykanka zagrają z rozstawionymi z numerem ,,5″ Alexą Guarachi i Desirae Krawczyk.

 


Wyniki

Pierwsza runda gry podwójnej:

I. Świątek, B. Mattek-Sands (Polska, USA, 14) – A. Droguet, S. Janicijevic (Francja) 6:0, 6:1
A. Mitu, J. Putincewa (Rumunia, Kazachstan) – A. Rosolska, C. Vandeweghe (Polska, USA) 3:6, 6:3, 6:2