Roland Garros. Troje Polaków pewnych udziału w turnieju głównym

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.rolandgarros.com, foto: AFP

Magda Linette, Iga Świątek i Hubert Hurkacz mają pewne miejsce w głównej drabince Roland Garros 2020. Duże szanse na występ w Paryżu ma również Kamil Majchrzak.

Nowojorski szlem toczy się pełną parą, a w Europie już trwają przygotowania do sezonu na mączce. Organizatorzy Roland Garros, który po zmianie terminu odbyć ma się między 27 września a 11 października, opublikowali listy zawodniczek i zawodników pewnych już miejsca w turnieju głównym. Wśród nich znalazło się troje naszych reprezentantów.

Lista uczestników imprezy ulegnie jednak jeszcze najprawdopodobniej pewnym zmianom. Wiele miejsc może zostać zwolnionych w związku z pandemią COVID-19. Taka właśnie sytuacja miała miejsce podczas US Open. Skorzystać na tym może drugi najlepszy polski singlista – Kamil Majchrzak.

Wśród panów numerem jeden w Paryżu ma być Novak Dżoković. Spośród przedstawicieli czołowej dziesiątki zabraknąć ma natomiast jedynie Rogera Federera. Ostatnim, który wchodzi do turnieju na podstawie rankingu jest Norbert Gombos (ATP 104). Z kolei u pań listę uczestniczek otwiera Ashleigh Barty, która z występu w Nowym Jorku zrezygnowała, a zamyka Kaja Juvan (WTA 113).

W Paryżu, inaczej niż w Nowym Jorku, odbędą się eliminacje do turnieju głównego. Rozpoczną się one 21 września.