Roland Garros. Awans okraszony „bajglem”

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek pokonała Cristinę Bucsę w meczu pierwszej rundy rywalizacji singlowej na Roland Garros. Spotkanie miało dwa oblicza. Jednak końcowy wynik spotkania z Hiszpanką był taki sam jak na początku roku.

Podczas tegorocznego Australian Open najlepsza polska tenisistka dotarła do czwartej rundy, w której musiała uznać wyższość Jeleny Rybakiny. Jednak nim stanęła na przeciwko Kazaszki, w meczu trzeciej rundy odprawiła Cristinę Bucsę. Na Antypodach tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego wygrała z naszą reprezentantką gema, co widownia przyjęła owacyjnie. We wtorkowe popołudnie raszynianka miała nieco większe problemy. Jednak tylko w pierwszym secie.

Premierowa odsłona przebiegała pod znakiem przełamań serwisu. Tą, której jako pierwszej nie udało się utrzymać serwisu była Świątek. Był to początek serii czterech gemów kończonych przełamaniami. Jednak od stanu 4:4 zaczęła zarysowywać się przewaga trzykrotnej mistrzyni wielkoszlemowej. Od tego momentu nie przegrała już nawet gema, a druga odsłona trwała niespełna pół godziny.

Kolejne spotkanie Iga Świątek rozegra we wtorek. Rywalkę Polka pozna jeszcze we wtorek, a będzie nią zwyciężczyni spotkania między Claire Liu i Ylena In-Albion.

 

Więcej wkrótce!


Wyniki

Pierwsza runda:

Iga Świątek (Polska, 1) – Cristina Bucsa (Hiszpania) 6:4, 6:0