Roland Garros. W ćwierćfinale będzie starcie Miedwiediewa z Tsitsipasem

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Daniił Miedwiediew awansował do pierwszego w karierze ćwierćfinału na kortach Roland Garros. Wicelider światowego rankingu pokonał Christiana Garina 6:2, 6:1, 7:5. W następnym meczu zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem, który poradził sobie z Pablo Carreno Bustą, także wygrywając w trzech setach 6:3, 6:2, 7:5.

Miedwiediew w pojedynku z Garinem dominował od początku. Chilijczyk nie wyglądał za dobrze fizycznie, korzystał także z przerwy medycznej. W pierwszych dwóch setach tenisista z Ameryki Południowej zdołał ugrać zaledwie trzy gemy. Trzecia odsłona starcia była bardziej wyrównana, ale na walce się skończyło. Garin prowadził nawet 3:0, ale Rosjanin szybko odrobił stratę i wygrał tę partię 7:5, a co za tym idzie całe spotkanie 6:2, 6:1, 7:5.

Dzięki temu zwycięstwu wicelider światowego rankingu zbliża się do objęcia przewodnictwa w zestawieniu najlepszych tenisistów globu. Warto też dodać, że dla Miedwiediewa to pierwszy ćwierćfinał w karierze osiągnięty na paryskich kortach. Co więcej, we wcześniejszych edycjach francuskiego Szlema 25-latek z Moskwy nie wygrał nawet jednego meczu.

Jego rywalem w starciu o półfinał będzie Stefanos Tsitsipas. Rozstawiony z „piątką” Grek pokonał także bez większych problemów Pablo Carreno Bustę 6:3, 6:2, 7:5.  Grek od początku turnieju prezentuje bardzo wysoką formę i jest jednym z największych faworytów do gry w finale, a nawet i do końcowego triumfu. Do tej pory stracił tylko jednego seta w meczu trzeciej rundy z Johnem Isnerem.

W meczu z Carreno Bustą Tsitsipas posłał 41 uderzeń kończących przy zaledwie 17 niewymuszonych błędach. Grek bardzo dobrze serwował. W całym pojedynku przegrał tylko raz własne podanie. W jego grze widać sporo luzu, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pomimo tego, że rozstawiony z „dwunastką” Hiszpan jest naprawdę solidnym zawodnikiem, to praktycznie ani przez moment tenisista z Aten nie czuł się zagrożony.

22-latek z Aten wygrał mecz 6:3, 6:2, 7:5 i może przygotowywać się do pojedynku z wiceliderem rankingu, a z pewnością nie będzie to łatwy mecz. Obaj tenisiści spotkali się do tej pory siedem razy i aż sześciokrotnie triumfował Miedwiediew. Korty ziemne nie są jednak ulubioną nawierzchnią Rosjanina, mimo to w 2019 roku w Monte Carlo drugi zawodnik świata także pokonał Greka.

Czwarta runda singla:

Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) – Christian Garin (Chile, 22) 6:2, 6:1, 7:5

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 12) 6:3, 6:2, 7:5