Roland Garros. Włoska rewelacja rywalką Świątek

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W niedzielę oprócz Igi Świątek do najlepszej ósemki paryskiej imprezy awansowały także Elina Switolina oraz dwie kwalifikantki, Nadia Podoroska i Martina Trevisan. Włoszka wyeliminowała Kiki Bertens i w ćwierćfinale zmierzy się z Polką.

Tenisistka z Półwyspu Apenińskiego świetnie rozpoczęła spotkania przeciwko Holenderce i odskoczyła na 5:1. Turniejowa „piątka” odrobiła stratę dwóch przełamań i doprowadziła do wyniku 4:5, ale w dziesiątym gemie po raz kolejny nie była w stanie utrzymać podania i Trevisan zapisała pierwszego seta na swoim koncie. Włoszka dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania i wyszła na prowadzenie 2:0. Bertens odrobiła stratę „breaka”, a przy wyniku 3:3 miała trzy okazję, żeby odebrać podanie rywalce. Żadnej z nich jednak nie wykorzystała. W ósmym gemie to tenisistka z kwalifikacji zdobyła przełamanie i stanęła przed szansą, żeby zakończyć spotkanie przy pomocy własnego podania. Reprezentantka Włoch i tym razem nie była w stanie wykorzystać tego atutu, ale chwilę później odebrała rywalce podanie i po godzinie i 35 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Zagrałam dzisiaj bardzo dobrze – powiedziała na pomeczowej konferencji prasowej tenisistka z Półwyspu Apenińskiego. – Kluczem do zwycięstwa była agresywna gra, ale równie ważna była strona mentalna. Z każdym meczem nabieram coraz więcej pewności siebie. Gdy wchodzę na kort, robię to po to, żeby wygrać mecz. Myślę, że grałam dzisiaj na bardzo wysokiej intensywności i to był chyba najlepszy mecz jaki rozegrałam do tej pory w tym turnieju.

W górnej części turniejowej drabinki o miejsce w półfinale zagrają również Elina Switolina i Nadia Podoroska. Turniejowa „trójka” straciła tylko cztery gemy w pojedynku z Caroline Garcią. Z kolei Argentynka przegrała pierwszego seta z Barborą Krejczikovą, ale w dwóch kolejnych była już zdecydowanie lepsza od Czeszki.


Wyniki

Czwarta runda singla

Elina Switolina (Ukraina, 3) – Caroline Garcia (Francja) 6:1 6:3

Martina Trevisan (Włochy, Q) – Kiki Bertens (Holandia, 5) 6:4 6:4

Nadia Podoroska (Argentyna, Q) – Barbora Krejczikova (Czechy)  2:6 6:2 6:3