Roland Garros. Włoski sen trwa

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Kiki Bertens zregenerowała się po ponad trzygodzinnym maratonie przeciwko Sarze Errani. W piątek Holenderka nie dała szans Katerinie Siniakovej. Kolejną niespodziankę sprawiła Martina Trevisan, która obroniła dwie piłki meczowe i pokonała Marię Sakkari.

Włoszka, która do turnieju musiała przebijać się przez kwalifikacje, w pierwszym secie pojedynku przeciwko Greczynce zdołała ugrać tylko jednego gema. Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce tenisistka rozstawiona z numerem 20 prowadziła 6:4, ale nie wykorzystała żadnej z okazji na zakończenie meczu i Trevisan doprowadziła do wyrównania. Sakkari rozpoczęła decydującą odsłonę meczu od przełamania, ale cztery kolejne gemy padły łupem zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego. W dziewiątym gemie reprezentantka Grecji obroniła dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej musiała już skapitulować.

Martina Trevisan, która przed tegorocznym Roland Garros nigdy nie pokonała zawodniczki z czołowej setki rankingu, zmierzy się teraz z Kiki Bertens. Holenderka w niecałą godzinę uporała się z Kateriną Siniakovą.

W piątek powody do radości mieli również gospodarze. W najlepszej szesnastce turnieju zameldowała się Caroline Garcia. Francuzka przegrała pierwszego seta z Elise Mertens 1:6, ale w dwóch kolejnych po zaciętej walce była już lepsza od Belgijki.

W pierwszym secie ona grała naprawdę dobrze, wszystkie uderzenia jej wychodziły – wyjaśniła po meczu reprezentantka „trójkolorowych”. – Widać było, że jest bardzo pewna siebie, a ja nie weszłam dobrze w mecz. Chciałam jednak zachować pozytywne nastawienie i walczyć o każdy punkt. W końcu zaczęłam grać coraz lepiej i lepiej. Zaczęłam grać agresywniej forhandem i lepiej serwować. Myślę, że to był dobry tenis z obydwu stron.

Kolejną rywalką Garcii będzie Barbora Krejczikova. Czeszka w trzech setach pokonała Cwetanę Pironkową i zwycięstwo zadedykowała Janie Novotnej, która w piątek obchodziłaby 52. urodziny.