Roland Garros.Wygrana batalia Nadala. Pora na klasyk

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Rafael Nadal pokonał Felixa Auger-Aliassime’a i to on będzie rywalem Novaka Dżokovicia we wtorkowym meczu 1/4 finału Roland Garros 2022.

W czwartej rundzie 13-krotny mistrz Roland Garros miał niezwykle trudne zadanie. Po drugiej stronie siatki stanął Felix Auger-Aliassime. Smaczku tej rywalizacji dodawał fakt, że obecnie w sztabie reprezentanta z Kraju Klonowego Liścia znajduje się architekt kariery Hiszpana i wieloletni jego trener, oraz wujek – Toni Nadal.

Partia otwarcia to festiwal błędów zawodnika z Majorki. To sprawiło, że seta wygrał Kanadyjczyk 6:3, chociaż już prowadził 5:1. W dwóch kolejnych odsłonach Hiszpan zdecydowanie się poprawił. Efektem było objęcie prowadzenia 2:1, w setach, a po drodze stracił tylko pięć gemów. Taki obrót spraw nie podłamał montrealczyka, który zdołał doprowadzić do piątej odsłony. W tej 21-krotny mistrz wielkoszlemowy narzucił niesamowite tempo, którego ostatecznie nie wytrzymał Kanadyjczyk i po blisko 4,5 godzinach gry Nadal awansował do ćwierćfinału.

W nim dojdzie do tenisowego „el classico”. Rafael Nadal i Novak Dżoković dotychczas spotykali się 58 razy. Bilans pojedynków jest korzystny dla lidera rankingu i wynosi 30:28. Mecz będzie również powtórką ubiegłorocznego półfinału, w którym również górą był Serb.

Mecz czwartej rundy:

Rafael Nadal (Hiszpania, 5) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) 3:6, 6:3, 6:2. 3:6, 6:3