Roland Garros. Zły dzień dla polskich deblistów

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Trzech polskich tenisistów pożegnało się z turniejem deblowym Roland Garros w pierwszej rundzie. Hubert Hurkacz i Szymon Walków przegrali z Marcelem Granollersem i Horacio Zeballosem, a Łukasz Kubot i Marcelo Melo ulegli Nicholasowi Monroe i Francesowi Tiafoe.

Nie był to wymarzony debiut Szymona Walkowa w imprezie wielkoszlemowej. W gemie otwarcia, przy podaniu Hurkacza, Polacy zostali przełamani do zera. Nieco lepiej radzili sobie w trzecim gemie, lecz ostatecznie po raz drugi stracili podanie, a po szesnastu minutach na tablicy wyników pojawił się rezultat 0:4. Chwilę później zawodnicy z Wrocławia pierwszy raz w meczu utrzymali serwis. Był to jednak jedyny gem wygrany przez naszych tenisistów w tej odsłonie.

Drugi set także od samego początku układał się lepiej dla hiszpańsko-argentyńskiej pary. W trzecim gemie pojawił się wprawdzie break point dla polskiego duetu, lecz Granollers wyszedł ze stanu zagrożenia wygrywającym serwisem. Jedynym pozytywnym momentem dla Polaków w tej partii był gem serwisowy Hurkcza przy stanie 0:5, w którym nasi reprezentanci nie stracili ani jednego punktu. Po niecałej godzinie gry doświadczony duet awansował do drugiej rundy, a nasi tenisiści pożegnali się z paryskim turniejem.

Udział w zawodach na pierwszym meczu zakończyli także Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Był to pierwszy wspólny występ Polaka i Brazylijczyka od listopada ubiegłego roku. Wówczas podjęli oni decyzję o przerwaniu współpracy. Obaj tenisiści nie osiągnęli jednak w tym sezonie wymarzonych rezultatów z nowymi partnerami i postanowili ponownie połączyć siły. Na powrót lepszych wyników muszą jednak zaczekać, jako że we wtorek lepsi od nich okazali się Nicholas Monroe i Frances Tiafoe.

W męskim turnieju deblowym nie ma już żadnego reprezentanta naszego kraju.


Wyniki

Pierwsza runda debla

Hubert Hurkacz/Szymon Walków (Polska) – Marcel Granollers/Horacio Zeballos (Hiszpania, Argentyna, 4) 1:6, 1:6

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 8) – Nicholas Monroe/Frances Tiafoe (USA) 3:6, 4:6