Roland Garros. Zmienne szczęście polskich juniorów w turnieju deblowym

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: archiwum Martyna Pawelskiego

Polscy juniorzy biorący udział w deblowym turnieju Roland Garros rozegrali swoje mecze w tym samym dniu, ale różnie je zakończyli. Martyn Pawelski awansował do ćwierćfinału w parze ze Słowakiem Peterem Nadem. Natomiast Olaf Pieczkowski i Czech Jakub Mensik zakończyli swoją przygodę z paryską imprezą.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Martyn Pawelski notuje świetne występy w juniorskim Roland Garros. 17-latek awansował już wcześniej do ćwierćfinału turnieju singlowego, a teraz uczynił to samo w grze podwójnej. Nasz tenisista wraz z Peterem Nadem pokonali rozstawionych z „czwórką” Bruno Kuzuharę i Chak Lama Colemana Wonga 6:3, 6:4. Mecz trwał godzinę i kilka minut. W 1/4 finału rywalem polsko-słowackiej pary będą Amerykanie Alex Michelsen i Michael Zheng.

Do najlepszej ósemki juniorskich par deblowych nie udało się natomiast awansować Olafowi Pieczkowskiemu i Jakubowi Mensikowi. Polsko-czeski duet musiał uznać wyższość Szwajcara Dylana Dietricha i Turka Togana Tokaca, którzy po bardzo wyrównanym meczu zwyciężyli 2:6, 7;5, 10-8.