Roland Garros. Znamy pierwszych zwycięzców kwalifikacji

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/rolandgarros.com, foto: AFP

Drugi wielkoszlemowy turniej w roku startuje już w niedzielę. W czwartek natomiast część zawodników z kwalifikacji wywalczyło już miejsce w głównej drabince.

Jednym z tenisistów, który pomyślnie przebrnął przez kwalifikacje jest Lucas Pouille, który kilka lat należał do czołowej dziesiątki światowego rankingu. Obecnie Francuz stara się odbudowywać swoją karierę, a pokonanie Jurija Rodionova to dobry prognostyk na kolejne miesiące.

Oprócz Pouille awans do turnieju głównego wywalczyli również: Pedro Martinez, Giulio Zeppieri, Juncheng Shang, Thiago Agustin Tirante, Radu Albot, Hamad Medjedović i Andrea Vavassori. Drugą połowę wygranych kwalifikantów poznamy w piątek.

U kobiet znamy natomiast sześć zawodniczek, które zwyciężyły w trzech spotkaniach w ramach kwalifikacji do Roland Garros. Wśród nich nie ma rozstawionej z „jedynką” Camili Osorio. Reprezentankę Kolumbii pokonała Mirra Andriejewa. W głównym turnieju zagrają także: Elizabeth Mandlik, Ylena In-Albon, Iryna Shymanovich, Kayla Day oraz Dajana Jastremska.