Roland Garros. Żuk bez powodzenia

/ Anna Niemiec , źródło: własne/twitter, foto: materiały prasowe PZT

Kacper Żuk będzie musiał jeszcze poczekać na wielkoszlemowy debiut. W pierwszej rundzie paryskich kwalifikacji Polak przegrał w trzech setach z Cedrikiem-Marcelem Stebe.

Spotkanie lepiej rozpoczął Niemiec, który zdobył przełamanie w drugim gemie. Od tego momentu kontrolę nad przebiegiem gry przejął 23-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego, który wygrał sześć z siedmiu następnych gemów i objął prowadzenie w meczu.

Wicemistrz Polski dobrze rozpoczął drugą odsłonę spotkania i w pierwszym gemie pewnie utrzymał podanie, ale później nie miał już nic do powiedzenia. Przegrał sześć gemów z rzędu i do rozstrzygnięcia konieczna okazała się trzecia partia.

Decydujący set był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Obaj tenisiści długo pilnowali własnych serwisów. Żuk miał problemy przy wyniku 1:2, ale w dobrym stylu obronił trzy „breakpointy”. Kluczowy dla losów meczu okazał się dziesiąty gem. Polski tenisista zagrał w nim trochę zbyt bojaźliwie, a doświadczony Niemiec potrafił to wykorzystać. Wygrywającym forhandem wypracował sobie pierwszą piłkę meczową, przy której uśmiechnęło się do niego szczęście i po godzinie i 54 minutach gry mógł się cieszyć ze zwycięstwa.