Roland Garros. Zverev czeka już w półfinale

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Alexander Zverev pokonał Carlosa Alcaraza w pierwszym ćwierćfinale rywalizacji mężczyzn Roland Garros 2022. Tym samym niemiecki tenisista powtórzył swój najlepszy wynik na paryskich kortach, który uzyskał przed dwunastoma miesiącami.

Rok 2020 był najlepszym jeżeli chodzi o wielkoszlemowe występy zawodnika zza naszej zachodniej granicy. W Australii Zverev doszedł do półfinału, a podczas US Open walczył w meczu o tytuł. Półfinał tenisista z Hamburga osiągnął również rok później w Paryżu, a wynik powtórzył w tym roku. Ten decydujący krok wykonał pokonując we wtorek Carlosa Alcaraza.

Kluczowym dla losów premierowej partii okazał się piąty gem, w którym Zverev przełamał podanie rywala. Podobny przebieg miała druga odsłona, z tą różnicą, że tym razem „breaka” Niemiec wykorzystał w gemie siódmym. Taki obrót spraw nie podłamał Alcaraza, który nie pozwolił, aby rywal świętował awans już po trzecim secie. Podobnie jak w poprzednich dwóch odsłonach, również tym razem zdecydowało jedno przełamanie. Tym razem nastąpiło ono w dziesiątym gemie. W czwartej odsłonie rozstawiony z „trójką” zawodnik prowadził 5:4 z przewagą przełamania, ale 19-letni rywal odrobił stratę i doprowadził do tie-breaka. W nim miał szansę, aby doprowadzić do piątej odsłony. Jednak Zverev się obronił, a następnie wykorzystując drugą piłkę meczową zapewnił sobie miejsce w tegorocznym półfinale Rolanda Garrosa.

Rywalem niemieckiego tenisisty w półfinale będzie zwycięzca meczu między Rafaelem Nadalem i Novakiem Dżokoviciem.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:

Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Carlos Alcaraz (Hiszpania, 6) 6:4, 6:4, 4:6, 7:6(7)