Roland Garros. Zverev górą w najpóźniej zakończonym spotkaniu tegorocznej edycji

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Alexander Zverev jako ostatni z mężczyzn zapewnił sobie miejsce w czwartej rundzie tegorocznego Roland Garros. Spotkanie niemieckiego tenisisty z Amerykaninem Francesem Tiafoe zakończyło się już w niedzielę.

Ostatnimi, którzy w sobotę przystąpili do rywalizacji o awans do czwartej rundy byli Alexander Zverev i Frances Tiafoe. Niemiec, który zeszłoroczną edycję paryskiego turnieju zakończył przedwcześnie, doznając kontuzji w drugim secie półfinałowego spotkania z Rafaelem Nadalem, w sobotę w nocy zrobił kolejny krok ku powrotowi do 1/2 finału paryskiego szlema.

Pojedynek przyniósł spodziewane emocje. Panowie walczyli przez cztery sety, z czego dwa zakończyły się tie-breakami. Ostatecznie po 221 minutach gry z awansu do czwartej rundy mógł się cieszyć Alexander Zverev. Spotkanie zakończyło się dziewiętnaście minut po północy, a to oznacza, że jest najpóźniej zakończonym pojedynkiem w tej edycji Roland Garros.

– Cieszę się niezmiernie, że udało mi się dzisiaj wygrać i wystąpię w czwartej rundzie. To wszystko jest dla mnie ważne szczególnie w kontekście zeszłorocznego występu, który wszyscy wiemy jak się zakończył – skomentował swą wygraną Zverev, który o awans do ćwierćfinału powalczy z Grigorem Dimitrowem.

W sobotnie popołudnie Bułgar pokonał Daniela Altmaiera. Tym samym po raz pierwszy od Australian Open 2021 wystąpi w drugim tygodniu turnieju Wielkiego Szlema. Awansując do 1/8 finału paryskiego Szlema tenisista z Chaskowa wyrównał swój najlepszy wynik na paryskich kortach. Poprzednio w 1/8 finału nad Sekwaną znalazł się przed trzema laty. Roland Garros jest również jedyną wielkoszlemową imprezą, w której trzeci tenisista świata nie dotarł do półfinału. Biorąc pod uwagę, że bilans spotkań Dimitrowa z jego najbliższym rywalem wynosi 1:3 to może być mu trudno w tym roku dotrzeć do meczu o finał.

Trzecia runda:

Francesco Cerundolo (Argenyna, 23) – Taylor Fritz (USA, 9) 3:6, 6:3, 6:4, 7:5

Alexander Zverev (Niemcy, 22) – Frances Tiafoe (USA, 12) 3:6, 7:6(3), 6:1, 7:6(5)

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 28) – Daniel Altmaier (Niemcy) 6:4, 6:3, 6:1