Roland Garros. Zwycięstwo Fręch po trudnej batalii

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Magdalena Fręch po niesamowitym meczu pokonała Terezę Mrdezę 6:7(4), 6:1, 7:6(3) i awansowała do drugiej rundy kwalifikacji do Roland Garros. Pojedynek Polki z Chorwatką trwał prawie trzy godziny.

W pierwszym secie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Polka przegrywała już 1:3, ale od tego momentu wygrała cztery gemy i na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:3. Niestety Mrdeza wróciła do gry i losy tej partii rozstrzygnął tiebreak. W nim Chorwatka zagrała znacznie lepiej i wygrała go 7-4.

Natomiast drugi set to koncert gry Magdaleny Fręch, która grała agresywnie i przejęła kontrolę nad wydarzeniami na korcie. 23-latka oddała rywalce zaledwie jednego gema i wygrała tę odsłonę meczu 6:1. Trzecia partia to ponownie sporo przełamań. Polka miała nawet piłkę meczową, ale jej nie wykorzystała i ponownie byliśmy świadkami tiebreaka. W nim tym razem lepsza okazała się nasza tenisistka, która wygrała go 7-3 i cały pojedynek 6:7(4), 6:1, 7:6(3).

Fręch została jedyną polską tenisistką w kwalifikacjach do Roland Garros. Rywalką łodzianki w drugiej rundzie będzie rozstawiona z numerem „30” Lesia Curenko. Ukrainka pokonała Amerykankę Danielle Lao 6:1, 4:6, 7:6(0).