Roland Garros. Kvitova poszła w ślady Raducanu, niesamowita przemiana Stephens

Ze zmiennym szczęściem walczyły w środę na paryskich kortach wielkoszlemowe mistrzynie. Poza Emmą Raducanu z turniejem pożegnała się również Petra Kvitova. Z kolei losy awansu zdołała odwrócić Sloane Stephens.

Amerykanka to półfinalistka Roland Garros 2018 oraz mistrzyni US Open sezon wcześniej. W tym roku tenisistka zza Oceanu była blisko pożegnania się z turniejem już po spotkaniach drugiej rundy. Losy premierowej partii rozstrzygnęły się w ósmym gemie, gdy Cirstea wykorzystała trzecią okazję do odebrania podania rywalce. Drugi set to kolejny „break” i gdy tablica wyników pokazywała 6:2, 2:0 dla zawodniczki z Bukaresztu, reprezentantka USA zanotowała rzadko spotykaną serię dwunastu wygranych gemów z rzędu i po niespełna dwóch godzinach zapewniła sobie miejsce w trzeciej rundzie.

Takiej przemiany nie przeżyła Petra Kvitova. Czeszka nie ma ostatnio dobrej passy na kortach ziemnych. W trzech imprezach rozgrywanych na najwolniejszej nawierzchni nie zdołała przejść pierwszej rundy. Co prawda w Paryżu odprawiła w meczu pierwszej rundy Annę Bondar, ale kolejna rywalka okazała się już za silna. W secie otwarcia Australijka prowadziła 5:2, gdy Czeszka zniwelowała stratę do jednego gema. Jednak końcówka ponownie należała do urodzonej w Moskwie tenisistki. W drugiej odsłonie kibice nie byli już świadkami wahnięć formy Saville, która przełamując rywalkę w trzecim i siódmym gemie, przypieczętowała swój awans do kolejnej rundy. Tym samym wyrównała swój najlepszy wynik na paryskich kortach, który uzyskała w 2018 roku.

Belinda Bencić (Szwajcaria, 14) – Bianca Andreescu (Kanada) 6:2, 6:4
Leylah Fernandez (Kanada, 17) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:3, 6:2
Sloane Stephens (USA) – Sorana Cirstea (Rumunia, 26) 3:6, 6:2, 6:0
Daria Saville (Australia, WC) – Petra Kvitova (Czechy, 32) 6:4, 6:2
Warwara Graczewa – Ajla Tomljanović (Australia) 6:4, 6:7(5), 7:5
Diane Parry (Francja) – Camila Osorio (Kolumbia) 6:3, 6:3