Rosolska gra w parze z zeszłoroczną finalistką. Jest już w ćwierćfinale

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska i Darija Jurak jako pierwsze awansowały do ćwierćfinału moskiewskiego turnieju WTA w grze podwójnej. Polsko-chorwacka para rozstawiona z numerem cztery pokonała 6:4, 6:3 Oksanę Kałasznikową z Gruzji i Natalię Wichlancewą z Rosji.

Turniej w Moskwie to już jedna ostatnich okazji w obecnym sezonie do zdobycia rankingowych punktów dla zawodniczek z czołowej setki. Jedyną Polką, która zdecydowała się wziąć udział w tej imprezie jest Alicja Rosolska. Nasza reprezentantka utworzyła parę deblową z Dariją Jurak, która w zeszłym roku grała w Moskwie w finale. Wówczas partnerowała jej jednak Rumunka Raluca Olaru.

Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, by w tym roku Chorwatka spisała się równie dobrze. Początek jest obiecujący, bowiem Rosolska i Jurak w pierwszej rundzie pokonały 6:4, 6:3 Oksanę Kałasznikową i Natalię Wichlancewą. Przeciwniczki ani przez chwilę nie były na prowadzeniu, łącznie dając się przełamać aż sześć razy.

Kolejną przeszkodą na drodze polsko-chorwackiego duetu będą najprawdopodobniej Japonki Shuko Aoyama i Ena Shibahara. Deblistki z Kraju Kwitnącej Wiśni najpierw muszą sobie jednak poradzić z szerzej nieznanymi Rosjankami, które otrzymały od organizatorów ,,dziką kartę”.


Wyniki

Pierwsza runda:

D. Jurak, A. Rosolska (Chorwacja, Polska, 4) – O. Kałasznikowa, N. Wichlancewa (Gruzja, Rosja) 6:4, 6:3