Rosolska i Mektić nie zagrają w półfinale

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: Piotr Figura/Newspix.pl

Alicja Rosolska i Nikola Mektić ulegli w ćwierćfinale miksta na kortach Rolanda Garrosa Nicole Melichar i Bruno Soaresowi. Para amerykańsko-brazylijska zwyciężyła 6:3, 7:6. Dla Polki i Chorwata był to i tak najlepszy występ w grze mieszanej w Paryżu.

Rozstawieni z „7” w turnieju miksta Rosolska i Mektić w ćwierćfinale paryskiego turnieju stanęli naprzeciw najwyżej rozstawionemu duetowi – Amerykance Nicole Melichar i Brazylijczykowi Bruno Soaresowi. Od początku spotkania widać było przewagę faworytów. Nie była ona duża, jednak zaowocowała przełamaniem w czwartym gemie. To udało im się utrzymać do końca partii, którą wygrali 6:3.

Na otwarcie drugiej części spotkania obydwie pary przegrały gemy przy własnym podaniu. Ten set okazał się bardziej wyrównany. W jego dalszej części do żadnych przełamań już nie doszło, w związku z czym zakończył się tie-breakiem. Znacznie lepiej zaprezentowali się w nim Melichar i Soares, którzy oddali Rosolskiej i Mekticiowi cztery punkty. Tym samym to najwyżej rozstawiona para turnieju zagra w półfinale.


Wyniki

Ćwierćfinał miksta

Nichole Melichar, Bruno Soares (Stany Zjednoczone, Brazylia, 1) – Alicja Rosolska, Nikola Mektić (Polska, Chorwacja, 7) 6-3 7-6(4)