Rosolska i Mektić wygrali trudny mecz

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Chorwat Nikola Mektić awansowali do drugiej rundy turnieju gry mieszanej na kortach Rolanda Garrosa. Po wyrównanym spotkaniu pokonali 6:4, 3:6 10-4 Galinę Woskobojewą i Michaela Venusa.

Alicja Rosolska i Nikola Mektić rozstawieni są w paryskim turnieju z „7” i byli faworytami starcia z kazachsko-nowozelandzkim duetem. Galiny Woskobojewej i Michaela Venusa nie można było jednak zlekceważyć.

Od początku spotkanie było wyrównane. Obydwie pary dość pewnie wygrywały swoje podania. W siódmym gemie parze polsko-chorwackiej udało się jednak zdobyć przewagę. Zdobyli przełamanie po zwycięskim deciding poincie. Zdołali utrzymać prowadzenie do końca partii, wygrywając ją 6:4.

Druga część meczu miała dosyć podobny przebieg, lecz widać było, że inicjatywę przejmują Woskobojewa i Venus. Zaowocowało to breakiem na 5:3, a po chwili wyrównaniem stanu spotkania.

Decydujący super-tiebreak należał jednak do Rosolskiej i Mekticia. Zwyciężyli bardzo pewnie, oddając rywalem tylko 4 punkty. Dzięki temu powalczą o ćwierćfinał.


Wyniki

Pierwsza runda miksta

Alicja Rosolska, Nikola Mektić (Polska, Chorwacja, 7) – Galina Woskobojewa, Michael Venus (Kazachstan, Nowa Zelandia) 6-4 3-4 [10-4]