Rosolska nie wyrówna najlepszego wyniku z Paryża

/ Szymon Adamski, źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Yang Zhaoxuan zostały rozstawione w Roland Garros z numerem ,,13″, ale z rywalizacją pożegnały się już na etapie 2. rundy. Polsko-chińska para uległa 5:7, 6:4, 4:6 młodym Francuzkom – Fionie Ferro i Dianie Parry.

Taki rezultat na pewno można uznać za niespodziankę. Francuzki, uchodzące za dość duże talenty, były oczywiście wspierane przez licznie zgromadzoną publiczność. 22-letnia Ferro w trzech poprzednich edycjach Roland Garros nie zdołała jednak wygrać ani jednego meczu w deblu. Z kolei występy 16-letniej Parry w grze podwójnej (w zawodowych turniejach) można zliczyć na palcach obydwu rąk. Doświadczenie przemawiało wyraźnie za polsko-chińskim duetem. Niestety nie przełożyło się to na wygraną i awans do 1/8 finału.

Już początek meczu zwiastował problemy dla Rosolskiej i Zhaoxuan. Po kilkunastu minutach gry przegrywały 1:4. Straty udało się odrobić, ale ostatnie słowo należało do reprezentantek gospodarzy. Ferro i Parry wygrały pierwszego seta 7:5. Kolejna odsłona rywalizacji była za to pozbawiona zwrotów akcji. Polce i Chince do zwycięstwa 6:4 wystarczyło jedno przełamanie, zdobyte w trzecim gemie. Później nie było już ani przełamań, ani nawet break-pointów.

O wszystkim musiał zatem zadecydować trzeci set. Młode Francuzki szybko objęły prowadzenie 3:0 i choć później dwukrotnie dały się przełamać ani na moment nie straciły prowadzenia. Same odpowiedziały bowiem tym samym. Po blisko 2 godzinach i 30 minutach rywalizacji cieszyły się ze zwycięstwa 7:5, 4:6, 6:4.

Nasza reprezentantka nie wyrówna zatem najlepszego wyniku z kortów Rolanda Garrosa. W 2013 i 2017 roku docierała tu do 1/8 finału.

F. Ferro, D. Parry (Francja) – A. Rosolska, Y. Zhaoxuan (Polska, Chiny, 13) 7:5, 4:6, 6:4