Rosolska za burtą! Straci aż 650 punktów

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Astra Sharma nie zrobią furory na Wimbledonie. Polsko-australijski duet uległ w 2. rundzie 3:6, 0:6 rozstawionym z numerem osiem Annie-Lennie Groenefeld i Demi Schuurs. Polka straci aż 650 rankingowych punktów, ponieważ przed rokiem dotarła do półfinału londyńskiego szlema.

Nasza doświadczona deblistka podjęła spore ryzyko i do jednej z największych imprez w sezonie przystąpiła wspólnie z niedoświadczoną Australijką Astrą Sharmą. 23-latka ma już na koncie pierwsze sukcesy, ale w imprezach wielkoszlemowych nie wygrała wcześniej ani jednego spotkania w grze podwójnej. U boku Rosolskiej odniosła pierwsze zwycięstwo, jednak na tym się skończyło. Kolejne przeciwniczki nie dały już szans polsko-australijskiemu duetowi.

Należy jednak docenić klasę rywalek. Demi Schuurs to obecnie 8. deblistka świata, a wiele wskazuje na to, że po zakończeniu Wimbledonu będzie jeszcze wyżej. Anna-Lena Groenefeld to z kolei olbrzymie doświadczenie. Już w 2005 roku grała w półfinale Wimbledonu, właśnie w turnieju gry podwójnej. Holenderka i Niemka świetnie się uzupełniały i po drobnych problemach na początku spotkania szybko opanowały sytuację, w konsekwencji zwyciężając 6:3, 6:0. Spotkanie trwało godzinę i jedną minutę.

Alicja Rosolska straci 650 punktów w rankingu WTA, ponieważ przed rokiem (wówczas w parze z Abigail Spears) awansowała do półfinału. Do dzisiaj tamten rezultat pozostaje jej najlepszym w Wielkich Szlemach. To niestety spowoduje spadek do czwartej dziesiątki rankingu WTA deblistek.

Polka nie opuszcza jednak jeszcze stolicy Anglii, ponieważ przed nią występ w grze mieszanej. Partnerować jej będzie Chorwat Nikola Mektić.


Wyniki

A-L. Groenefeld, D. Schuurs (Niemcy, Holandia, 8) – A. Rosolska, A. Sharma (Polska, Australia) 6:3, 6:0