Rotterdam. Auger-Aliassime nie obroni tytułu

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Daniił Miedwiediew pokonał w ćwierćfinale Felixa Auger-Aliassima 6:2, 6:4. Tym samym Kanadyjczyk nie obroni tytułu wywlaczonego przed rokiem. Grono półfinalistów uzupełnili Grigor Dimitrov, Jannik Sinner oraz reprezentant gospodarzy, Tallon Griekspoor.

Solidna gra Miedwiediewa zza linii końcowej była zbyt trudną przeszkodą dla Felixa Auger-Aliassima w ćwierćfinale ABN Amro Open. Tylko pięć niewymuszonych błędów przy dwudziestu Kanadyjczyka mówi samo za siebie. Aliassime próbował różnych strategii, często pojawiał się przy siatce, ale tego dnia Miedwiediew był poza zasięgiem, szczególnie w grze defensywnej.

Dzisiaj zagrałem najlepszy mecz w tym tygodniu, ale muszę to wykorzystać – powiedział po meczu Miedwiediew. – Zwykle jest tak, że w najlepszych tygodniach, najlepszy tenis rozgrywasz w ostatnim meczu, więc to zdecydowanie jest cel – dodał.

Kanadyjczyk miał problemy już od samego początku. W drugim gemie serwisowym bronił break-pointa, ale ostatecznie się wyszedł z tarapatów. Od tego czasu nie wygrał już żadnej gry w pierwszym secie i przegrał 2:6. W drugiej partii zawodnicy wymienili przełamania na wczesnym etapie, ale siódmym gemie Miedwiediew ponownie przełamał rywala. Prowadzenia już nie oddał i dowiózł zwycięstwo do mety.

Jego półfinałowym rywalem będzie pogromca Huberta Hurkacza, Grigor Dimitrov. Bułgar gra miły dla oka tenis i jest w dobrej formie od początku roku. W ćwierćfinale miał jednak sporo problemów i wygrał po zaciętym tie-breaku trzeciego seta z Alexem De Minaurem. Piłkę meczową z tego spotkania trzeba jednak zobaczyć:

Drugą parę półfinalistów stanowi Jannik Sinner oraz Tallon Griekspoor. Włoch nie dał szans stanowi Wawrince, który ugrał zaledwie cztery gemy. Griekspoor zgodnie z przewidywaniami ekspertów pokonał rodaka, Gijsa Brouwera 6:4, 6:4. Pomimo, że wynik sugeruje dość wyrównanie spotkanie, zwycięzca miał wszystko pod kontrolą przez zdecydowaną większość czasu.