Rotterdam. Hubert Hurkacz i Jan Zieliński powracają do rywalizacji

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Roberto Bautista Agut będzie rywalem Huberta Hurkacza w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 500, który w poniedziałek rozpocznie się w Rotterdamie. Dla Polaka będzie to pierwsze spotkanie po australijskiej części sezonu.

Najlepszy polski tenisista bardzo dobrze rozpoczął rok 2023. Najpierw razem z reprezentacją Polski dotarł do półfinału premierowej edycji United Cup, a następnie osiągnął najlepszy swój rezultat w historii swych występów w Australian Open. Teraz wrocławianin powraca do gry, a pierwszą imprezą w jakiej wystąpi po powrocie z Melbourne jest turniej w Rotterdamie.

Rozstawiony z numerem piątym może mówić o niezbyt szczęśliwym losowaniu. W meczu pierwszej rundy Hurkacz zmierzy się z Roberto Bautistą Agutem, czyli tenisistą z którym w trzech meczach doznał trzech porażek. Jeżeli jednak Polakowi uda się wreszcie znaleźć sposób na Hiszpana, kolejnym razem będzie zwycięzca pojedynku między Grigorem Dimitrowem i zawodnikiem z kwalifikacji. Potencjalnym ćwierćfinałowym przeciwnikiem dziesiątego tenisisty świata może być Andriej Rublow.

Oprócz Huberta Hurkacza w Holandii zaprezentuje się jeszcze jeden biało-czerwony reprezentant. W rywalizacji deblowej wraz z Hugo Nysem wystąpi Jan Zieliński. Pierwszymi przeciwnikami finalistów gry podwójnej Australian Open 2023 będzie duet Rohan Bopanna i Matthew Ebden.