Rotterdam. Hubert Hurkacz poznał pierwszego przeciwnika

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz weźmie udział w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju rangi ATP 500 w Rotterdamie. Wrocławianina czeka w pierwszej rundzie starcie z Francuzem Adrianem Mannarino. Rozlosowano także drabinkę deblową, w której znalazło się dwóch reprezentantów Polski.

Hurkacz przyleciał do Holandii z francuskiego Montpellier, gdzie pożegnał się z imprezą w drugiej rundzie. W przyszłym tygodniu Polak rozpocznie zmagania od starcia z Adrianem Mannarino. Leworęczny Francuz to zwycięzca jednego turnieju głównego cyklu. Triumfował on na trawie w Hertogenbosch w 2019 roku. W klasyfikacji znajduje się na 35. miejscu, czyli pięć pozycji niżej od wrocławianina. Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistów. Zwycięzca pojedynku Hurkacz – Mannarino zmierzy się w drugiej rundzie z lepszym z pary Stefanos Tistispas – Egor Gerasimow.

Tegoroczny mistrz Delray Beach Open zgłosił się również w Rotterdamie do gry podwójnej, w parze z Felixem Auger-Aliassime’em. Polak i Kanadyjczyk triumfowali w zawodach rangi Masters 1000 w Paryżu pod koniec ubiegłego sezonu. Na starcie w Holandii spotkają się oni z czterokrotnym mistrzem imprez wielkoszlemowych, Pierre-Huguesem Herbertem i Niemcem Janem-Lennardem Struffem.

W grze podwójnej wystąpi też zajmujący 11. lokatę w klasyfikacji deblowej Łukasz Kubot. Pierwszymi rywalami Polaka i Wesleya Koolhofa będą Ben McLachlan i Kei Nishikori. Para Kubot – Koolhof jest w Rotterdamie rozstawiona z numerem „3”.