Rotterdam. Hubert Hurkacz wreszcie zwycięski!

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Roberto Aguta w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 250 w Rotterdamie. Tym samym to Polak awansował do drugiej rundy i powalczy w niej z Grigorem Dimitrowem. Dla polskiego tenisisty dzisiejsza wygrana była pierwszą nad tenisistą hiszpańskim.

Najlepszy polski tenisista zanotował bardzo dobry występ podczas pierwszej w sezonie lewy Wielkiego Szlema. W czasie Australian Open dotarł do czwartej rundy co jest jego najlepszym wynikiem podczas imprezy na Antypodach. Teraz dziesiąty tenisista świata powrócił do rywalizacji. Swój pierwszy występ zaplanowałem w Rotterdamie.

Losowanie nie było zbyt przychylne dla wrocławianina, którego pierwszym rywalem był Roberto Agut, z którym dotychczas mierzył się trzykrotnie i ani razu nie wygrał. Aż do wtorkowego meczu pierwszej rundy w Rotterdamie. Spotkanie było niezwykle wyrównane i trwało ponad trzy godziny.

W partii otwarcie obaj tenisiści pilnowali swego podania. I dopiero w dwunastym gemie Hubert Hurkacz wypracował sobie trzy szanse na przełamanie serwisu Hiszpana, a tym samym zakończyć seta. Dwie pierwsze Agut obronił. Jednak za trzecią okazją tenisista rozstawiony z numerem piątym wolejem zakończył akcje. Tym samym wychodząc na prowadzenie w całym spotkaniu. W drugiej odsłonie pierwsze szanse na odebranie serwisu rywala ponownie miał Polak. Jednak ich nie wykorzystał i po chwili to tenisista z Półwyspu Iberyjskiego prowadził 2:1 z przewagą przełamania. Jednak tuż po zmianie stron miało miejsce przełamanie powrotne i do końca seta już żaden z zawodników nie stracił swego gema serwisowego. Tie-breaka lepiej zaczął nasz zawodnik, który prowadził już 4-0, a następnie miał trzy piłki setowe od stanu 6-3. Ostatecznie końcówka należała do rywala, który wykorzystując drugą piłkę setową zakończył seta i doprowadził do wyrównania w całym meczu.

W decydującej części meczu pierwszej przełamanie zanotował wrocławianin i było to w siódmym gemie. Nie zdołał jednak utrzymać przewagi do końca i Roberto Agut doprowadził do stanu 5:5, a następnie do drugiego tego dnia tie-breaka. W nim Hubert Hurkacz za szóstą piłką meczową, posyłając asa serwisowego, zakończył spotkanie.

Rywalem Huberta Hurkacza w meczu drugiej rundy będzie Grigor Dimitrow. Będzie to trzecie spotkanie obu panów. W poprzednich za każdym razem w trzech setach górą był Bułgar.


Wyniki

Pierwsza runda:

Hubert Hurkacz (Polska, 5) – Roberto Agut (Hiszpania) 7:5, 6:7(7), 7:6(4)