Rotterdam. Miedwiediew i Sinner w finale!

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Daniił Miedwiediew zagrał kolejny, bardzo solidny mecz i awansował do finału ABN AMRO Open w Rotterdamie. W pokonanym polu zostawił Grigora Dimitrova z wynikiem 6:1, 6:2. W drugim półfinale Jannik Sinner był lepszy od reprezentanta gospodarzy, Tallona Griekspoora, 7:5, 7:6(5).

Początek inauguracyjnego meczu Miedwiediewa na twardych, halowych kortach Rotterdamu nie zwiastował pewnej drogi do finału. W dziwnych okolicznościach, w secie z pięcioma przełamaniami, Davidovich Fokina wygrał 6:4. Od tego momentu, nikt nie ugrał z Miedwiediewem więcej, niż sześciu gemów w meczu.

Wyjątków nie było w półfinale z Grigorem Dimitrovem. Bułgar grał dobrze od samego początku i eliminował kolejno Karacewa, Hurkacza i De Minaura. Ciężko też powiedzieć, że zagrał słabo w półfinale. To raczej Miedwiediew jest bardzo dobrej dyspozycji. Większość długich, wyniszczających wymian lądowała na jego koncie, podobnie jak w poprzednich spotkaniach. Poniżej próbka defensywy:

Ostatecznie Bułgar zdobył zaledwie trzy gemy, ale w ocenie Miedwiediewa wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania:

– Wynik wygląda na łatwy, ale mecz taki nie był. Fizycznie czułem się, jakbym grał pięć setów – mówił po meczu zwycięzca. – W drugim secie było 2:2, 0/40 dla niego, więc jestem szczęśliwy, że udało mi się wygrać 6:2. Podniosłem trochę swój poziom przy serwisie i udało mi się zachować regularność – dodał.

Inny przebieg miał drugi półfinał pomiędzy Jannikiem Sinnerem i Tallonem Griekspoorem. Zawodnicy niemal idealnie wykorzystali warunki halowe i zrobili efektywny użytek z gemów serwisowych. W całym meczu zobaczyliśmy tylko jednego break-pointa! Pierwszą i jak się okazało ostatnią szansę wykorzystał Włoch przy stanie 6:5 i podaniu rywala.

W drugim secie nie było ani jednej możliwości na przełamanie. Co więcej, była tylko jedna równowaga przy podaniu Sinnera! Po niecałej godzinie oglądaliśmy tie-breaka, którego wygrał do pięciu Włoch. Sinner pozostaje niepokonany od ośmiu spotkań. Przed tygodniem wygrał turniej w Montpellier. Teraz czeka go starcie o drugi z rzędu tytuł z dobrze dysponowanym Miedwiediewem.


Wyniki

Wyniki półfinałów singla mężczyzn:

Daniił Miedwiediew (6) – Grigor Dimitrov (Bułgaria) 6:1, 6:2
Jannik Sinner (Włochy) – Tallon Griekspoor (Holandia, W) 7:5, 7:6(5)