Rotterdam. Miedwiediew mistrzem ABN AMRO Open!

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Daniił Miedwiediew został triumfatorem 50. edycji turnieju ABN AMRO Open w Rotterdamie. W finałowym pojedynku pokonał Jannika Sinnera z wynikiem 5:7, 6:2, 6:2.

Jest podobieństwo w tym jak Miedwiediew zaczął i jak skończył te zawody. W pierwszym pojedynku niespodziewanie przegrał otwierającego seta z Hiszpanem Davidovichem Fokiną. Od tego momentu nikt już nie wygrał z nim więcej, niż sześciu gemów. Aż do finału, ponieważ Sinner, podobnie jak Fokina, rozpoczął od wygrania seta. Później było już jednak jak w pozostałych pojedynkach, czyli nie więcej, niż sześć gemów. W tym wypadku cztery.

W inauguracyjnym secie oglądaliśmy walkę na wyniszczenie. Szczególnie w pierwszych dziewięciu gemach, które obfitowały  w długie wymiany i walkę na przewagi. Po dziesięciu gemach mieliśmy remis, a w międzyczasie zawodnicy wymienili po przełamaniu i wszystko wskazywało na to, że zwycięzcę wyłoni tie-break. Tak się jednak nie stało, ponieważ prowadząc 6:5, Sinner wykorzystał pierwszego break-pointa w gemie serwisowym rywala i zakończył seta.

Później nie było już tak kolorowo dla Włocha. Miedwiediew korzystał z atutów, które doprowadziły go do finału. Solidna, głęboka gra z linii końcowej i minimalna ilość niewymuszonych błędów. Pod presją przystępował do ataku, najczęściej skutecznego. To była ściana, której Sinner nie potrafił przebić, a sam jednocześnie popełniał błędy i oddawał przełamania.

Do tego należy doliczyć zmęczenie. Dla Włocha był to ósmy mecz w ciągu dziesięciu dni. Dało się zauważyć, że z każdym gemem, bieganie do precyzyjnych i mocnych uderzeń było coraz trudniejsze. W rezultacie kolejne dwa sety to gładkie 6:2, 6:2 dla Miedwiediewa. Zawodnik z Moskwy wygrał tym samym 16. tytuł ATP, a 15. na kortach twardych. Dzięki temu, wraca to TOP 10 rankingu, a przeskoczy m. in. Huberta Hurkacza.