Rotterdam. Porażka Huberta Hurkacza w drugiej rundzie

/ Iza Modrzewska , źródło: własne, foto: AFP

Po blisko dwugodzinnej walce, Hubert Hurkacz przegrał w dwóch setach z Grigorem Dimitrowem. Był to ich trzeci pojedynek i trzecie zwycięstwo Bułgara.

Cały mecz był bardzo wyrównany. Obaj zawodnicy pewnie wygrywali swoje podania. Ale były chwile, gdy widzowie w Rotterdamie mieli szansę obejrzeć coś więcej niż serwis lub serwis i return. Od połowy pierwszego seta wymiany stały się dłuższe, a gra bardziej agresywna, zwłaszcza ze strony Bułgara. W dziewiątym gemie po raz pierwszy doszło do stanu równowagi, jednak polski tenisista wybronił się. Oczywiście doskonałym serwisem.

W tie-breaku Dimitrow prowadził już 4:1. Hubertowi udało się odrobić minibreak, jednak chwilę później popełnił prosty zdawało by się błąd i to wystarczyło, by Dimitrow seta wygrał0.

Druga odsłona zaczęła się podobnie do pierwszej. Pewne serwisy i wyraźna przewaga podającego w danym gemie. Dopiero w siódmym gemie doszło do pierwszego przełamania w spotkaniu. Serwis stracił bułgarski tenisista. Niestety chwilę później, po nieudanym gemie serwisowym Hurkacza, Dimitrow doprowadził do przełamania powrotnego. Od stanu 4:4, znów obaj zawodnicy utrzymywali swoje podania.

O secie numer dwa także decydować musiał tiebreak. Po wyrównanym początku, Bułgar wyszedł na trzypunktowe prowadzenie, ale tylko z jednym minibreakiem. Zrobiło się 6:3 i Dimitrow miał trzy piłki meczowe. Dzięki dwóm asom Hubertowi udało się zbliżyć się na 5-6. Kolejny punkt grany przy serwisie Bułgara zdecydował. Wprawdzie Dimitrow zepsuł pierwszy serwis, a drugi zaserwował bezpiecznie, potem tenisiści grali długą wymianę, to ostatecznie Hurkacz popełnił błąd, który wyeliminował go z turnieju.Znów w kluczowych momentach meczu polski tenisista zachowywał się odrobinę za pasywnie, oddając inicjatywę dużo bardziej doświadczonemu rywalowi. W efekcie to starszy o siedem lat tenisista bułgarski zagra w ćwierćfinale turnieju w Rotterdamie ze zwycięzcą spotkania Maxime’a Cressy, który dopiero dziś pozna rywala. Będzie nim Alex De Minaur lub Andriej Rublow.

 


Wyniki

Druga runda turnieju ATP 500 w Rotterdamie:

Grigor Dimitrow  (Bułgaria) – Hubert Hurkacz (Polska, 5)  7:6 (4), 7:6(5),