Rotterdam. Powrót Nadala po latach

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com/, foto: AFP

Rafael Nadal planuje wziąć udział w turnieju ABN AMRO World Tennis Tournament w Rotterdamie. Impreza rangi ATP 500 odbędzie się w dniach 1-7 marca.

Ostatni raz hiszpański tenisista w drugim największym mieście Holandii pojawił się w 2009 roku. Wówczas uległ w finale Andy’emu Murray’owi. Po dwunastu latach były lider rankingu ATP powróci jako największa gwiazda turnieju.

– Nie mogę się doczekać powrotu do Holandii. Minęło wiele czasu, od kiedy ostatni raz grałem w Rotterdamie. Tegoroczny sezon ma zmieniony kalendarz i taka sytuacja mi odpowiada. To turniej, w którym lubię grać i mam nadzieję, że trafię na jego listę honorową. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć moich holenderskich przyjaciół i fanów w Rotterdamie – skomentował swój udział dla turniejowych mediów Rafael Nadal.

Hiszpański tenisista będzie największą gwiazdą turnieju. Jednak wśród uczestników jest wielu znamienitych zawodników. Wśród zgłoszonych zawodników są m.in.: Stan Wawrinka, Kei Nishikori, Daniił Miedwiediew czy Jannik Sinner. Niewykluczone jest również, że jednym z przeciwników tenisisty z Majorki w drodze do tytułu będzie Roger Federer. Szwajcar zrezygnował z wyjazdu na Antypody i planuje powrócić do rywalizacji w lutym lub marcu.

Pierwotnie impreza w Ahoy Rotterdam miała się odbyć w lutym. Jednak ze względu na sytuację pandemiczną i konieczne zmiany w kalendarzu jej termin został zmieniony. Patrząc na listę zawodników, jacy mają się pojawić na starcie, nikt chyba nie żałuje takiego obrotu sprawy.