Rotterdam. Przed nami siódma odsłona rywalizacji Hurkacza z Tsitsipasem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Stefanos Tsitsipas będzie rywalem Huberta Hurkacza w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Impreza rozpoczyna się w poniedziałek.

Po australijskiej części sezonu, której kulminacyjnym elementem był Australian Open, tenisowa karuzela przenosi się do Europy. W nadchodzącym tygodniu zawodnicy będą rywalizować o punkty w Rotterdamie, w największym turnieju europejskim, jaki odbędzie się w pierwszym kwartale tego roku. Najwyżej rozstawionym tenisistą w turnieju rangi ATP 500 jest Daniił Miedwiediew, a w drabince turnieju głównego znalazł się również Hubert Hurkacz.

Losowanie nie było łaskawe dla Polaka, który rozpocznie rywalizację od pojedynku ze Stefanosem Tsitsipasem. Grek, notowany obecnie na szóstej pozycji w rankingu ATP, jest rozstawiony z numerem dwa w holenderskim turnieju. Będzie to siódmy pojedynek obu zawodników. Pięć z dotychczasowych sześciu wygrał tenisista z Hellady. Jedyne zwycięstwo wrocławianin zanotował w sierpniu zeszłego roku w Montrealu. W przypadku wygranej Hurkacz może trafić na lepszego z pary Benoit Paire – Aljaz Bedene, a w ćwierćfinale na Denisa Shapovalova.