Rotterdam. Turniej bez udziału kibiców

/ Dominika Opala , źródło: www.ubitennis.net /własne, foto: AFP

Organizatorzy turnieju w Rotterdamie, poinformował, że 48. edycja imprezy odbędzie się za zamkniętymi drzwiami. Decyzja ta została podjęta z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną i w ramach działań walki z pandemią koronawirusa. Rozegranie ABN AMRO World Tennis Tournament zaplanowano na dni 1-7 marca 2021 roku. 

Turniej rangi ATP 500 w Rotterdamie to jedna z bardziej lubianych imprez w sezonie, zarówno przez tenisistów, jak i kibiców. Niestety w tym roku fani nie będą mieli okazji, by śledzić zmagania zawodników na żywo. Organizatorzy zdecydowali, że wydarzenie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami. Oczywistym powodem tej decyzji jest pandemia koronawirusa i związane z nią ryzyko.

Osoby, które zakupiły już bilety na 48. edycję turnieju w 2021 roku będą mogły wykorzystać je w kolejnym sezonie. Obecnie sprzedaż wejściówek jest wstrzymana, jednak kibice, którzy już je posiadają mogą mieć jeszcze nadzieję. Organizatorzy zapewniają, że jeśli sytuacja epidemiologiczna w Holandii ulegnie zmianie i będzie taka możliwość, to skontaktują się z osobami posiadającymi bilety. Spodziewane jest jednak, że liczba miejsc będzie ograniczona, ale to wszystko zostanie ogłoszone na późniejszym etapie, najprawdopodobniej w ostatniej chwili.

Choć bardzo żałujemy, już teraz podejmujemy decyzję o przeniesieniu wszystkich biletów z 2021 roku na 2022 rok. Dzięki temu już teraz kibic ma pewność, że będzie mógł uczestniczyć w turnieju, w dniu i miejscu, które wybrał. Jeśli w ostatniej chwili okaże się, że możemy zaoferować śledzenie zmagań na żywo, to damy szansę tym osobom, które mają już bilety – powiedział dyrektor turnieju w Rotterdamie, Richard Krajicek.

W tegorocznej edycji turnieju, która odbędzie się w dniach 1-7 marca, swój udział potwierdzili już m.in. Daniił Miedwiediew, Stan Wawrinka, Kei Nishikori, David Goffin czy Jannik Sinner.

ABN AMRO World Tennis Tournament jest kolejnym turniejem, który rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Wcześniej decyzję taką podjęli także organizatorzy Cordoba Open w Argentynie (więcej na ten temat tutaj).