Rotterdam. Ubiegłotygodniowi mistrzowie powalczą o półfinał

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

W czwartek poznaliśmy pozostałych ćwierćfinalistów tegorocznej edycji ABN AMRO World Tennis Tournament. Wśród nich znaleźli się Kei Nishikori, Daniił Miedwiediew, Marton Fucsovics, Damir Dżumhur i Jo-Wilfried Tsonga.

Kei Nishikori kontynuuje najlepszy start sezonu w karierze. Japończyk wygrał czwartkowy pojedynek z Ernestsem Gulbisem i było to jego dziesiąte zwycięstwo w tym roku. Tym samym jedyną porażką, którą poniósł Nishikori w sezonie 2019 jest ta z Novakiem Dżokoviciem podczas Australian Open.

Spotkanie z Łotyszem rozpoczęło się rewelacyjnie dla podopiecznego Michaela Changa. Wyszedł on na prowadzenie 5:0 i dosłownie deklasował rywala, czego potwierdzeniem jest wygraniem pierwszych 12 punktów. Gulbis nie potrafił odnaleźć rytmu gry i w efekcie ugrał zaledwie gema w partii otwarcia.

W drugiej odsłonie mecz stał się bardziej wyrównany, jednak to Nishikori przeważał w każdym elemencie gry i kontrolował przebieg spotkania. Ostatecznie po 74 minutach tenisista rozstawiony z „1” zameldował się w ćwierćfinale, gdzie zmierzy się z Martonem Fucsovicsem.

Węgier solidnie zaprezentował się w pojedynku z Nikołozem Basilaszwilim. Od stanu 5:3 w pierwszym secie Gruzin kompletnie stracił koncentrację i się pogubił, co perfekcyjnie wykorzystał Fucsovics.

Do 1/4 finału awansowali też w czwartek Daniił Miedwiediew i Jo-Wilfried Tsonga. Pierwszy z nich zwyciężył w ubiegłym tygodniu w Sofii, a drugi w Montpellier. Teraz zmierzą się ze sobą i któryś z nich zakończy zwycięską passę.

Rosjanin w drugiej rundzie okazał się lepszy od Fernando Verdasco, natomiast Francuz odprawił sensacyjnego pogromcę Karena Chaczanowa – Tallona Griekspoora.

Kei Nishikori (Japonia, 1) – Ernests Gulbis (Łotwa, LL) 6:1, 6:4
Daniił Miedwiediew (Rosja, 5) – Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:2, 7:5
Marton Fucsovics (Węgry) – Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 9) 7:6 (1), 6:1
Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:4, 7:6 (3)
Jo-Wilfried Tsonga (Francja) – Tallon Griekspoor (Holandia, WC) 7:6 (5), 6:1