Rouen. Magda Linette przed szansą na tytuł

Magda Linette wystąpi w niedzielnym finale turnieju WTA 250 we francuskim Rouen. Trzecia rakieta naszego kraju w meczu 1/2 finału po trzysetowym pojedynku pokonała Anhelinę Kalininę i powalczy o trzeci tytuł mistrzowski w karierze.

Po zakończonym na trzeciej rundzie występie w turnieju WTA 500 w Charleston Magda Linette przeniosła się do Europy. W obecnym tygodniu rywalizuje we Francji i jest już o krok od zdobycia trzeciego w karierze tytułu mistrzowskiego w imprezie głównego cyklu. I pierwszy na innych kortach niż twarde.

W drodze do sobotniego półfinału tenisistka z Poznania nie straciła żadnego seta. Podobnie jak jej rywalka, którą była Anhelina Kalinina. W partii otwarcia Magda Linette dwukrotnie przełamała serwis Ukrainki i wyszła na prowadzenie w całym spotkaniu. W drugim secie to Polka jako pierwsza wykorzystała szansę na przełamanie podania. Jednak od stanu 4:3 dwa razy przegrała swój serwis i to turniejowa „trójka” wygrała tę część pojedynku, doprowadzającą do decydującej odsłony.

Ta ponownie przebiegała pod dyktando naszej tenisistki, która znów dwukrotnie wygrała gema serwisowego tenisistki zza naszej wschodniej granicy. Wypracowanej przewagi już nie oddała i w siódmym finale w karierze zagra o trzeci tytuł mistrzowski. Poprzednio równych sobie nie miała w 2019 w Nowym Jorku oraz rok później w Hua Hin. W obu przypadkach rywalizacja toczyła się na kortach twardych.

Mecz przeciwko Sloane Stephens będzie czwartym spotkaniem obu pań. Dotychczasowy bilans jest korzystny dla Amerykanki, która ani razu jeszcze nie przegrała z Polką.