Rozlosowano drabinki, Polacy poznali rywali

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: pekaoszczecinopen.pl

Już jutro rozpocznie się 27. edycja Pekao Szczecin Open. W turnieju głównym zobaczymy sześciu Polaków, trzy polskie pary wystąpią do tego w deblu. Większość naszych reprezentantów poznała już pierwszych rywali.

Po reformie turniejów ATP Challenger Tour w głównej drabince znajduje się zawsze 48 tenisistów. Szesnastu rozstawionych ma w pierwszej rundzie wolny los – grający z „dzikimi kartami” Polacy nie mogli oczywiście na to liczyć, ale losowanie w singlu nie było dla nich złe. W meczach pierwszej rundy zobaczymy po dwie odsłony rywalizacji polsko-niemieckiej oraz polsko-rosyjskiej.

Rywalem Daniela Michalskiego będzie notowany na 386. miejscu w rankingu ATP Jewgienij Tiurniew. Jeśli naszemu tenisiście uda się pokonać Rosjanina, to w kolejnym meczu czekać będzie rozstawiony z numerem 11 Facundo Bagnis. Karol Drzewiecki trafił na innego tenisistę ze wschodu, Iwana Gachowa. W przypadku wygranej kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie broniący tytułu Guido Andreozzi.

Mistrz Polski, Paweł Ciaś, zmierzy się z notowanym na początku trzeciej setki Peterem Torebko. W drugiej rundzie jego rywalem może być zwycięzca z 2016 roku, Alessandro Giannessi. Ostatni z naszych graczy, Filip Kolasiński, trafił na Louisa Wesselsa. W kolejnym meczu czeka natomiast Argentyńczyk Facundo Arguello.

Do tego czterech Polaków zobaczymy w eliminacjach, mamy więc pewność, że dwóch awansuje do turnieju głównego. O miejsce w drabince Kacper Żuk zagra z deblowym partnerem, Janem Zieliński, a Maciej Smoła zmierzy się z Piotrem Galusem.  Zwycięzcy wystąpią w turnieju głównym, gdzie mogą trafić na Andreę Vavassoriego albo Daniela Masura.

Trzy polskie pary zobaczymy w turnieju debla. Broniący tytułu Drzewiecki (wygrał razem z Filipem Polaskiem) tym razem wystąpi z Maciejem Smołą. Nasi reprezentanci mieli bardzo trudne losowanie, bo zmierzą się z najwyżej rozstawionymi Matwe Middelkoopem oraz Hansem Podlipnikiem-Castillo. Mistrzowie kraju, Jan Zieliński i Kacper Żuk, zagrają z Iwanem Gachowem oraz Vitem Koprivą. Daniel Kossek z Mateuszem Kowalczykiem trafili natomiast na Taro Daniela i Lorenzo Giustino.

Turniej Pekao Szczecin Open jest częścią cyklu LOTOS PZT Polish Tour.