Rozstanie w zespole Nishikoriego

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Dante Bottini nie jest już w sztabie szkoleniowym Kei Nishikoriego. Współpraca między japońskim tenisistą a Portugalczykiem zakończona została po dziewięciu latach.

Finalista US Open 2014 przechodzi obecnie ciężki czas. Z powodu problemów zdrowotnych nie może rywalizować na zawodowych kortach. Jednak podjął decyzję o tym, aby dokonać zmian, jeżeli chodzi o swój zespół trenerski i rozstał się z Dane Bottinim. Związany z grupą IMG trener doprowadził zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni do jedenastu turniejowych zwycięstw, finału Wielkiego Szlema oraz brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Po dziewięciu latach wspólnej pracy uznałem, że nadszedł czas na dopuszczenie nowego głosu. Jestem bardzo wdzięczny Dante za jego wkład w moją karierę. Pozostaniemy oczywiście bliskimi przyjaciółmi – poinformował w mediach społecznościowych tenisista z Japonii.

W sztabie Nishikoriego, który miał wrócić do rywalizacji podczas turnieju rangi ATP Tour 500 w Wiedniu, pozostaje wciąż Michael Chang. Były czwarty tenisista świata nie zagra jednak w stolicy Austrii w związku z kłopotami z łokciem.