Rune chwali sobie współpracę z Beckerem

/ Artur Kobryn , źródło: ubitennis.net, foto: AFP

Holger Rune od niedawna na stałe współpracuje z Borisem Beckerem. Duńczyk po kilku tygodniach kooperacji w wielu ciepłych słowach opisał swojego niemieckiego szkoleniowca.

56-latek dołączył do sztabu Rune przed turniejem w Bazylei. Pierwsze występy tenisisty z Danii pod jego opieką wypadły obiecująco. Mający za sobą kilka nieudanych miesięcy 20-latek z Gentofte w szwajcarskiej imprezie dotarł do półfinału. Z kolei tydzień później, w zawodach Masters 1000 w Paryżu, został zatrzymany w ćwierćfinale przez Novaka Dżokovicia. Wyniki te zaowocowały pierwszym w karierze awansem do zmagań ATP Finals, z którymi pożegnał się po fazie grupowej. Niedługo potem Duńczyk ogłosił, iż będzie kontynuował współpracę z Beckerem.

W rozmowie z portugalskim serwisem „Bola Amarela” Rune opowiedział o atutach pracy z sześciokrotnym mistrzem turniejów wielkoszlemowych. – Posiadanie trenera z doświadczeniem czołowego zawodnika, jak i również szkoleniowca, jest dla mnie czymś ważnym. Wiele się uczę za każdym razem, gdy jesteśmy na korcie. Ponadto, zawsze zadając mu jakiekolwiek pytanie wiem, że otrzymam mądrą i rzeczową odpowiedź. Mogę dzielić się myślami i spostrzeżeniami z kimś, kto był w gronie najlepszych już w bardzo młodym wieku. Dużo dla mnie znaczy, gdy ktoś wykazuje się takim zrozumieniem. O niewielu osobach można coś takiego powiedzieć – oznajmił.

Duńczyk liczy na pomoc Beckera w różnych aspektach tenisowego rzemiosła i wykazuje dużą motywacje do samorozwoju – Każdego roku zdarza się, że mam trudniejsze okresy w sezonie, które muszę przezwyciężyć i to jest coś, z czym Boris będzie mógł mi pomóc. Podpowiedzieć kiedy powinienem zrobić sobie przerwę, kiedy zwiększyć, a kiedy zmniejszyć obciążenia treningowe. Bywa bardzo ciężko, gdy rzeczy nie układają się zgodnie z planem, jednak to część życia, szczególnie gdy jest się młodym. Nie mogę oczekiwać, że będę wszystko wiedział i nie popełniał żadnych błędów. Ciągle się uczę i chcę to dalej robić. Gdy przebrnę przez cięższe momenty stanę się silniejszy mentalnie – podsumował.

Pierwszy występ w nowym sezonie Rune zanotuje w turnieju ATP 250 w Brisbane, który odbędzie się w dniach 31 grudnia – 7 stycznia.