Rune: nie rozumiem dlaczego Casper przez pół wywiadu mówił o mnie źle

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, Instagram, foto: AFP

W sobotę w relacjach na instagramowym profilu Magazynu Tenisklub udostępniliśmy nagranie z profilu Eurosportu z kontrowersyjnym zachowaniem Holgera Rune z ćwierćfinału z Casperem Ruudem. Duńczyk odpowiedział nam, krytykując pomeczowe zachowanie Norwega.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Choć Holger Rune bardzo dobrze zaprezentował się w tym roku na kortach Rolanda Garrosa, to chyba jeszcze więcej niż o dobrej grze Duńczyka mówi się o jego zachowaniu. Młody tenisista dał się poznać jako wybuchowy człowiek. Kiedy nie idzie mu na korcie, potrafi wpaść w furię. W trakcie ćwierćfinału z Casperem Ruudem w pewnym momencie rzucił rakietą i, najwyraźniej, kazał opuścić trybuny swojej matce. Nagranie z tym fragmentem udostępnione zostało na Instagramie przez Eurosport.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Eurosport (@eurosport)

Nagranie podaliśmy dalej w relacji na naszym koncie, komentując po angielsku, że „to nieodpowiednie”. Zareagował na to sam Rune. Napisał do nas, ale w wiadomości nie komentował swojego zachowania. Zamiast tego skrytykował Norwega. „Czego nie rozumiem, to dlaczego Casper [Ruud] wykorzystał pół swojego pomeczowego wywiadu do tego, by mówić o mnie źle. Nie znam innego zawodnika w tourze, który mówi o swoich kolegach źle w prasie. I to on jest nazywany miłym kolesiem…” – brzmiała wiadomość 19-latka.