Rusza XVIII edycja Baba Cup!

/ Redakcja , źródło: Materiał partnera, foto: Baba Cup

Już 4-6 września na kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji „Solec” w Warszawie rozegra się Baba Cup 2020, największy amatorski deblowy turniej tenisowy dla kobiet. W sportowych zmaganiach weźmie udział blisko 90 uczestniczek z całego kraju. W tym roku znane i lubiane wydarzenie zaskakuje nowościami. Organizatorzy wprowadzają kategorię „NOVIS” oraz konkurs specjalny, pod hasłem: ”Szybkiego serwisu życzy najszybszy w Polsce internet UPC”, który wyłoni najszybszy kobiecy serwis.

Baba Cup to turniej, który wpisał się na stałe do kalendarza amatorskich wydarzeń tenisowych. W tegorocznej edycji 90 zawodniczek z całej Polski zmierzy się w rozgrywkach finałowych w Warszawie w pierwszy weekend września. Panie będą rywalizowały w trzech kategoriach, w których suma wieku dla par deblowych wynosi: do 99 lat, 100-119 lat i powyżej 120 lat.

Wyjątkowa edycja z nowościami

Ponadto organizatorzy przygotowali nową kategorię „NOVIS” dla kobiet, które grają amatorsko w tenisa ziemnego nie dłużej niż 5 lat. – Baba Cup to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim pozytywna, przyjacielska atmosfera. W naszym turnieju biorą udział pasjonatki tenisa z całego kraju, które są z nami od kilkunastu lat. Chcemy, by to grono stale się powiększało. Cieszymy się, że tenis zyskuje na popularności, bo to sport, który pozwala dbać o kondycję i doskonale odrywa od codziennych obowiązków. Można się przy nim świetnie bawić, integrować i jednocześnie sprawdzić się na korcie – mówi Jan Obidziński, prezes Stowarzyszenia Sportowego Solec, organizatora turnieju Baba Cup 2020.

 Organizatorzy przewidzieli także nowość w postaci konkursu specjalnego, który po raz pierwszy wyłoni najszybszy kobiecy serwis turnieju. Rekord wszech czasów należy do Sabine Lisicki, która zaserwowała piłkę z prędkością 210,8 km/h. Uczestniczki Baba Cup będą miały okazję sprawdzić, jak szybkość ich serwisu zbliża się do liderki. Specjalną konkurencję, a także cały turniej wspiera firma UPC, partner wydarzenia. – Baba Cup 2020 to gratka dla każdego miłośnika tenisa ziemnego. Sport i gra fair play są częścią tożsamości marki UPC, a szybkość jest wpisana w DNA firmy. Cieszymy się, że możemy być częścią wydarzenia, które harmonizuje ze zdrowym stylem życia, pozwala sprawdzić się na korcie i jest pełne pozytywnych emocji – dodaje Rafał Gontarz marketing communication and media manager, UPC.

Mecze finałowe Baba Cup 2020 będą rozgrywały się na siedmiu kortach OSiR Solec, potrwają od piątkowego popołudnia i zakończą się wielkim finałem w niedzielę.
O godz. 17 odbędzie się uroczyste zakończenie turnieju, poczas którego uczestniczkom zostaną wręczone medale, nagrody oraz zrobione pamiątkowe zdjęcie.

O turnieju Baba Cup:

 Turniej Baba Cup pierwszy raz rozegrano w 2002 roku. Wydarzenie jest inicjatywą Barbary Kowalskiej, byłej zawodniczki tenisa ziemnego i reprezentantki kraju. Celem turnieju jest integrowanie i uaktywnianie amatorsko grających w tenisa kobiet. Pierwsza edycja turnieju miała jedną kategorię wiekową. Obecnie uczestniczki rywalizują w trzech kategoriach wiekowych oraz konkurencji dla nowych adeptek tenisa – „NOVIS” . Co roku turniej przyciąga blisko 2 tys. pasjonatek sportu z całej Polski.

Partnerami Baba Cup 2020 są: UPC, Cosmedica, Nabea.pl, Ziaja, Akuna oraz Protenis

Patroni medialni: TVP3, Tenis Klub, Tenis Magazyn oraz Radio dla Ciebie

Patronat honorowy: Prezydent m.st. Warszawa

Więcej na www.facebook.com/BabaCupTurniejTenisowy/.