Ruud z opinią o grze Świątek

/ Artur Kobryn , źródło: eurosport.com, foto: AFP

Osoba Igi Świątek i jej tenisowa postawa nie od dziś jest tematem wielu dyskusji. Ostatnio swoje zdanie na temat gry liderki rankingu WTA przestawił numer trzy rankingu panów, Casper Ruud.

W rozmowie z Barbarą Schett dla Eurosportu Norweg przedstawił opinię o grze Polki i opowiedział, co jego zdaniem czyni ją tak dobrą zawodniczką. – Jest bardzo solidna i zdeterminowana, by wykonywać swoją pracę w odpowiedni sposób. Pozostaje skupiona i każdy krok wykonuje z myślą o karierze i o tym, aby w czasie gry podejmować najlepsze decyzje. Gdy obserwuje się ją na siłowni, to wykonuje wszystkie właściwe ćwiczenia. Uważam, że to jedna z najbardziej atletycznych zawodniczek w rozgrywkach i znakomicie porusza się po korcie. Jest świetną tenisistką do oglądania. W ubiegłym sezonie była zdecydowanie najlepsza i jestem przekonany, że posiada motywację, by powtórzyć to też i w tym roku – powiedział Ruud.

24-latek z Oslo wypowiedział się także na temat ostatniego spotkania raszynianki. W United Cup poniosła dotkliwą porażkę w rywalizacją z Jessicą Pegulą. – Czasami będą jej również przydarzać się przegrane mecze. Kiedy jest się numerem jeden rankingu każda porażka będzie niespodzianką lub wydawała się końcem świata. Jestem jednak pewien, że będzie skoncentrowana na kolejnym celu i przygotowana do występu w Melbourne – podsumował.

Świątek udział w tegorocznym Australian Open zainauguruje meczem z Jule Niemeier. Pojedynek z Niemką rozegra w poniedziałek o godzinie 9:00 czasu polskiego na Rod Laver Arena. Ruud turniej rozpocznie dzień później od pojedynku z Tomaszem Machacem.