Rzym. Nie wszyscy zdążyli przed deszczem

Pogoda ponownie dała się we znaki organizatorom turnieju ATP 1000 w Rzymie. Z powodu wieczornych opadów deszczu nie udało się dokończyć trzech spotkań w rywalizacji mężczyzn zaplanowanych na poniedziałek.

W sobotę Stefanos Tsitsipas rywalizował z Nuno Borgesem i spotkanie zostało przerwane przy stanie 6:3, 4:3 dla Greka z powodu opadów deszczu i dokończone kolejnego dnia. W poniedziałek ponownie tenisista z Aten prowadził, tym razem 6:3, gdy prowadzący spotkanie sędzia zarządził przerwanie gry. Panowie wznowią rywalizację we wtorek. Podobny los spotkał jeszcze dwa duety – Lorenzo Musetti prowadzi 5:7, 6:4, 2:1 z Francesem Tiafoe, a w meczu Alexandra Zvereva z J.J. Wolfem mamy wynik 6:4, 3:3 dla tenisisty zza naszej zachodniej granicy.

Wcześniej udało się rozegrać pięć spotkań. Największą sensacje sprawił Fabian Marozsan, który w dwóch setach odprawił Carlosa Alcaraza. Co prawda pierwszą partię przegrał w poniedziałek Daniił Miedwiediew. Jednak w dwóch kolejnych odsłonach spotkania z Bernabe Zapattą Mirallesem okazał się lepszy i powalczy ze zwycięzcą meczu między J.J. Wolfem i Alexandrem Zverevem. Dla moskwianina będzie to pierwsze w karierze spotkanie 1/8 finału Internazionali BNL d’Italia. Zwycięsko z meczu z Hiszpanem wyszedł w poniedziałek krajan byłego lidera rankingu ATP – Andriej Rublow. Rozstawiony z numerem szóstym tenisista pokonał w dwóch setach Alejandro Davidovicha Fokinę. A jego kolejnym rywalem będzie kwalifikant Yannick Hanfmann, który okazał się lepszy od Marco Cecchinato.

O awans powalczy tez Borna Czorić. Pogromca Huberta Hurkacza. W pierwszym secie Chorwat miał problemy z Roberto Carballesem. Co prawda przełamał rywala już w gemie otwarcia. Jednak ten odrobił straty przy prowadzeniu rywala 5:4 i losy odsłony rozstrzygnął tie-break, w którym od wyniku 3-2 cztery z pięciu rozegranych akcji wygrał zawodnik z Zagrzebia. W drugiej partii Chorwat stracił tylko seta i to on będzie rywalem Fabiana Marozsana.