Rzym. Bez przełomu u Dimitrowa

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Grigor Dimitrow uległ Janowi-Lennardowi Struffowi 4:6, 7:6(5), 3:6 i po raz kolejny na pierwszym spotkaniu zakończył występ w turnieju rangi Masters 1000 w Rzymie. Widowisko godne kortu centralnego zaprezentowali kibicom Nick Kyrgios i Daniił Miedwiediew.

Przed rozpoczęciem turnieju w stolicy Włoch Grigor Dimitrow poinformował o zmianach w sztabie szkoleniowym. Po blisko trzech latach Bułgar rozstał się z Danim Vallverdu, a teraz w jego boksie zasiedli Radek Stepanek i Andre Agassi. Na efekty współpracy tej trójki musimy jednak jeszcze poczekać, bo były trzeci tenisista świata czwarty rok z rzędu pożegnał się z kortami Foro Italico po pierwszym meczu.

Po raz ostatni Dimitrow wygrał spotkanie we Włoszech w 2015, a jego rywalem w meczu pierwszej rundy był wówczas Jerzy Janowicz. Następnie uległ Fabio Fogniniemu i ta seria porażek trwa do dziś. W tegorocznym meczu otwarcia Bułgar uległ Janowi-Lennardowi Struffowi w trzech setach. Teraz niemiecki tenisista będzie miał okazję na rewanż z Marinem Cziliciem za zeszłotygodniową porażkę podczas imprezy w Madrycie.

Świadkami ciekawego pojedynku pierwszej rundy byli kibice na korcie centralnym. Po przeciwnych stronach siatki stanęli Nick Kyrgios i Daniił Miedwiediew. Pojedynek wygrał Australijczyk. Co może impnować, po 90 minutach gry miał na swoim koncie aż 42 zagrania kończące!

Wiedziałem, że będzie trudno, bo on jest niesamowitym tenisistą, ale to była dobra zabawa. Próbowałem mocno serwować, dyktować warunki i zmieniać rytm akcji, bo on tego nie lubi – przyznał na pomeczowej konferencji Kyrgios, który w meczu drugiej rundy spotka się z Casperem Ruudem.

Matteo Berrettini (Włochy) – Alexander Zverev (Niemcy, 4) 7:5, 7:5
Karen Chaczanow (Rosja, 11) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania) 5:7, 6:4, 6:2
Borna Czorić (Chorwacja, 13) – Cameron Norrie (Wielka Brytania, Q) 6:2, 6:2
Nikoloz Basilaszwili (Gruzja, 14) – Laslo Dżjere (Serbia) 7:5, 6:4

Nick Kyrgios (Australia) – Daniił Miedwiediew (Rosja) 6:3, 3:6, 6:3
David Goffin (Belgia) – Stan Wawrinka (Szwajcaria) 4:6, 6:0, 6:2
Marin Czilić (Chorwacja, 9) – Andrea Basso (Włochy, WC) 6:1, 7:5
Jeremy Chardy (Francja) – Richard Gasquet (Francja) 6:1, 4:6, 6:3