Rzym. Chłodna głowa kluczem do zwycięstwa – Keys pokonana

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek pokonała w dwóch setach Madison Keys w drugiej rundzie turnieju w Rzymie. Amerykanka ma czego żałować, gdyż w pierwszej partii nie wykorzystała trzech piłek setowych. Kolejną rywalką Polki będzie Czeszka Barbora Krejcikova.

Pierwsze starcie Igi Świątek z Madison Keys było z początku mocno wyrównane. Od przełamania rozpoczęła je Amerykanka, jednak nie cieszyła się z prowadzenia długo. Już w drugim gemie Świątek doprowadziła do wyrównania. Nieco lepiej w początkowej fazie seta wyglądała jednak gra tenisistki zza oceanu. Poskutkowało to kolejnym breakiem w piątym gemie. Wydawało się już, że tym razem Keys utrzyma przewagę, a nawet ją powiększy. Przy serwisie Świątek miała bowiem trzy piłki setowe na 6:3. Jednakże nasza reprezentantka nie tylko skutecznie się wybroniła, ale i zdołała odwrócić losy partii. W dwunastym gemie to ona miała setbole przy podaniu rywalki i pokazała starszej przeciwniczce jak wykorzystuje się takie okazje.

Druga partia była już absolutną dominacją Biało-Czerwonej. Keys zdołała wygrać tylko jednego gema, dzięki czemu Iga Świątek może się już przygotowywać do spotkania z Barborą Krejcikovą. Czeszka niespodziewanie łatwo pokonała inną reprezentantką Stanów Zjednoczonych – Sofię Kenin. Tymczasem mimo pozytywnego wyniku Iga ma nad czym pracować na treningach. Bardzo przeciętnie funkcjonował w starciu z Keys serwis Polki.