Rzym. Dobry początek Kubota i Melo

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo od pewnego zwycięstwa rozpoczęli udział w turnieju ATP w Rzymie. Polak i Brazylijczyk ograli reprezentantów gospodarzy – Simone Bolellego i Andreasa Seppiego – 6:3, 6:4.

Turniej ATP Masters 1000 w Rzymie jest dla większości najlepszych tenisistów ostatnim przystankiem przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem. Łukasz Kubot i Marcelo Melo w stolicy Włoch zostali najwyżej rozstawieni, a w pierwszej rundzie trafili na grających z "dziką kartą" Włochów – doświadczonych Simone Bolellego i Andreasa Seppiego.

W gemie otwarcia Polak i Brazylijczyk musieli bronić się przed przełamaniem, ale potem obaj bardzo dobrze serwowali. Sami nie wykorzystali dwóch break pointów w drugim gemie, lecz przy stanie 3:2 wywalczyli trzy kolejne okazje na przełamanie. Zamienili na breaka pierwszą z nich, a potem utrzymywali przewagę, wygrywając 6:3.

Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg. Kubot oraz Melo dwukrotnie rozstrzygali na swoją korzyść decydujące punkty przy własnym serwisie, a wykorzystanie jednego z czterech break pointów wystarczyło do zwycięstwa w całym meczu. "Nasz" duet pokonał rywali 6:3, 6:4.

W drugiej rundzie rywalami polsko-brazylijskiej pary może być kolejna włoska para z "dziką kartą" – Filippo Baldi i Andrea Pellegrino. Bardziej prawdopodobne jest jednak starcie z Juergenem Melzerem oraz Dominikiem Thiemem.


Wyniki

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) – S. Bolelli, A. Seppi (Włochy, WC) 6:3, 6:4