Rzym. Dwukrotna mistrzyni kolejną rywalką Igi Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Elina Switolina pokonała Garbine Muguruzę w ostatnim czwartkowym spotkaniu rywalizacji pań Internazionali BNL d’Italia. Tym samym Ukrainka uzupełniła grono ćwierćfinalistek turnieju rozgrywanego na Foro Italico. 

W tegorocznej edycji imprezy rozgrywanej w „Wiecznym mieście” wystąpiły trzy tenisistki, które w przeszłości sięgały po tytuł mistrzowski we Włoszech. Jedyną, która wciąż ma szanse na powtórzenie swego najlepszego osiągnięcia pozostaje Elina Switolina. Mistrzyni z lat 2017-2018 w czwartkowym meczu trzeciej rundy w dwóch setach uporała się z Garbine Muguruzą.

– Kluczem do sukcesu w dzisiejszym spotkaniu było odnalezienie swojego rytmu gry. Gdy gra się z zawodniczkami mocno uderzającymi piłkę jak Garbine, jest to niezwykle trudne zadanie. Cieszę się, że udało mi się zaprezentować agresywny tenis, który pozwolił mi na wygraną – skomentowała pojedynek z turniejową „dwunastką” Ukrainka, której kolejną rywalką będzie Iga Świątek.

Do grona najlepszych ośmiu tenisistek awansowała w czwartek również Jelena Ostapenko. Łotyszka pokonała Angelique Kerber. I to mimo że Niemka w decydującej odsłonie prowadziła już 3:1. Jednak 51 uderzeń kończących sprawiło, że 49. rakieta świata powalczy o półfinał turnieju WTA 1000 w Rzymie.

– Dziś na korcie walczyłam nie tylko z rywalką, ale też warunkami atmosferycznymi. Jednak te były jednakowe dla nas obu. Według mnie kluczem do sukcesu była moja agresywna postawa. Starałam się grać odważnie nawet jeżeli czasem to rywalka obejmowała prowadzenie. Dzisiejsze zwycięstwo dało mi dużo pewności siebie, tym bardziej że udało mi się wrócić z wyniku 1:3 w decydującej odsłonie – dzieliła się wrażeniami ze zwycięstwa nad Kerber Ostapenko, której kolejną przeciwniczką będzie Karolina Pliszkova. Czeszka uporała się z Wierą Zwonariową.

 


Wyniki

Trzecia runda:

Elina Switolina (Ukraina, 5) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 12) 6:4, 6:2

Cori Gauff (USA) – Aryna Sabałenka (Białoruś, 7) 7:5, 6:3

Karolina Pliszkova (Czechy, 9) – Wiera Zwonariowa (Rosja) 7:5, 6:3

Jelena Ostapenko (Łotwa) – Angelique Kerber (Niemcy) 4:6, 6:3, 6:4